| LisaJulie a întrebat:

Ce parere aveți de oamenii care nu au citit niciodată în viața lor o carte?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-s analfabeti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce motiv nu au citit?

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

Nu le place sa citească

| intreb348128712 a răspuns (pentru suntserios):

Din ce?

| dullcat a răspuns:

Greu de crezut ca exista astfel de persoane? Probabil te referi la cei care nu au fost destul de privilegiati pentru a invata la scoala, altfel e imposibil sa termini 12 clase fara sa fi citit macar o mana de carti.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ma gandesc ca nu au avut o persoana care sa ii indemne, sa aiba un exemplu in acest sens! Sau poate nu au avut posibilitati.E scuzabil
Iar in era tehnologiei, tot mai greu e citeste o carte.

| lpavel a răspuns:

Ca sunt oameni de succes, n-au timp de povesti nemuritoare...

| ReddY25 a răspuns:

Nu sunt culți

| CleanHeart a răspuns:

Daca isi iau intelepciunea din viata si stiu cum si ce sa vorbeasca n-am treaba dar daca vine unu in fata mea care habar n-are de el si ce vorbeste si are mintea inchisa imi fac o parere proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi pare rău pentru ei. Nu știu ce au pierdut.

| Gentlemans a răspuns:

Cultura unui om nu are de a face cu succesul
Citesti pentru tine, nu ca sa devii bogat sau sa devii de succes

| intreb348128712 a răspuns:

Depinde adica gen depinde de varsta lor, depinde restul ce stiu, poate au cultura generala, dar nu citesc, poti face sunt intrebari de cultura generala gasesti quiz-uri.