| FuckYeaaaa a întrebat:

Am si eu o dilema de ceva timp. este vorba despre licee. mai exact despre profil. ma gandesc la ce sa dau, avand in vedere ca trebuie sa fie ceva si de viitor, pentru facultate. La matematica nu ma descurc si nu-mi place absolut deloc. la fel si cu fizica, insa putem spune ca la chimie ma descurc cat de cat. imi place romana. la fel si geografia sau istoria, normal ca si englezza. dar nu stiu ce sa fac. am auzit ca de la filo. nu prea ai optiuni. si ma gandeam la stiinte sociale. dar tot nu stiu ce sa fac. as vrea sa dau apoi la ceva de genul management sau drept.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la profil pedagogic (educator-invatator) si dupa liceu, vreau sa dau la drept. Am ales acest profil pentru ca din clasa a XI-a scap de fizica, chimie si alte materii asemanatoare, insa la mate se da bac, la un nivel mediu.
Eu te sfatuiesc sa alegi un profil uman precum educator-invatator (vocativ), filologie sau stiinte sociale (ar fi cel mai potrivit profil) happy.
Bafta!happy