| Simonaaaaaaaa a întrebat:

Am si eu o dilemahappy, e vorba despre un baiat pe care il plac foarte mult, il cunosc din ianuarie si asta datorita faptului ca facem saptamanal meditatii impreuna.in timpul acestor ore glumim radem ne simtim bine si totul e ok, in ultimu timp am vb mai mult pe mees si la tel, dar de cand am iesit odata la un suc(asta fiind acum 2-3 zile) nu pare sa mai dea semne de viata, a amanat o intalnire din niste scuze cam aiurea... tind sa cred ca ma evita dar pana acum imi dadea enorm de multe semne ca ma place si ca ar vrea ceva mai mult, si eu il plac mult si nu stiu c sa fac.straight face ma poate ajuta cineva cu un sfat bun pentru ca e un baiat calumea si nu vreau sa il arunc la gunoi dar nu vreau sa par nici diperata...multumesc:*

Răspuns Câştigător
| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Oo, doamne.Vesnica problema a fetelor.happy Se vede clar ca tu cauti fericire[probabil ai fost dezamagita de curand de prieteni sau persoane dragi si ai senzatia aia prosteasca gen: "iubirea nu exista","prietenii adevarati nu apar niciodata"]. Deci, in drumul tau spre fericire nu te ambitiona sa o gasesti in prima persoana care-ti apare in cale. Ceea ce tu nu stii e ca fericirea e in tine, tie iti trebuie doar cineva care sa o starneasca. E foarte posibil ca tipu' sa te placa dar sa treaca printr-o perioada dificila[la scoala ca zici ca v-ati cunoscut la meditatii, deci e interesat, cu prietenii, in familie sau mai stiu eu unde.] A doua posibilitate ar fi ca el sa vrea sa fiti doar prieteni. O probabilitate ar fi si ca poate nu si-a dorit iesirea aia la suc.De-obicei,prieteniile astea innodate prin meditatii si chestii nu prea tin.Iti spun din proprie experienta! Anul trecut eram la pregatire la mate cu doua fete super-scumpe, mai mari cu un an decat mine.Mergeam impreuna pe jos pana la prof acasa, ne caram una celeilalte ghiozdanul, ne imbracam la fel, ne vizitam si tot felul’ de chestii d-astea mici da’ importante in sufletel.Stiam totul una despre cealalta. Dar, din pacate, spun cu durere in suflet ca am vorbit cu ele pentru ultima data cand am iesit de la teza unica dl mate.Cam aiurea.sad Probabil ca tu te simti mai bine in prezenta lui decat viceversa. Poate ca pentru el ai fost colega de pregatire si-atat.Nu dispera! Mai asteapta putin si urmareste-i comportamentul. Ziceai ca „nu vrei sa pari disperata". Iubirea provoaca toate sentimentele [ura, gelozia, posesivitatea, mandria, implinirea, fericirea] deci, si disperarea dar nu numai disperare pentru ca daca ar fi fost asa am fi fost o adunatura de disperati.hee hee Nu-l brusca si nu face pe inabordabila! Tine minte ca oricat de calumea ar fi baiatul, tu esti de o mie de ori mai buna si nu merita sa suferi sau sa astepti dp el.In caz ca apare ceva neprevazut, te adaptezi situatiei, iti gasesti cuvintele si nu-ti pierzi cumpatul.Sa ma tii la curent cu ce ai mai facut.Am incredere in tine ca o sa fie bine!>big grin

4 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Intreaba-l in fata daca nu ar vrea sa fiti impreuna, asa e cel mai simplu. Daca spune nu, inseamna ca nu-i prea place de tine sau are pe altcineva. happy

| Maia a răspuns:

Poate are pe altcineva? Cine mai stie ce o fi in mintea lui, nu-l mai suna o perioada pentru a nu parea disperata, si cand te duci la meditatii intreaba-l ce mai face, de ce nu a mai dat nici un semn de viata.Tc ^_^

| andy01 a răspuns:

Sigur are un motiv pentru care face asta...mai lasa-l vreo 2-3 zle sa vezi daca reactioneaza asa in continuare; poate are probleme in familie sau altceva de genu'. incearca sa il intrebi peste cateva zile daca vrea sa iesiti la o pizza/o prajitura. Daca refuza iar, intreaba-l daca e ceva in neregula...

| roxynutza a răspuns:

Mai pune-l la niste teste
1.invita-l undeva daca refuza sa nu o mai faci
2.arata-i ca il plaki dar nu prea insistent sa nu te ia de proasta
3.Vezi konceptia lui despre o relatie