| Scr_George_1994 a întrebat:

Am si eu o intrebare acum cateva zile am intrat pe contul unei foste prietene.si am vb cu niste cunostinte.de ale ei ..eu am facut contul fostei prietene eu detin parola de mail.si ea mi-a spus ca se duce la politie sa depuna plangere ca am intart pe contul ei.ce se poate intampla in aceasta situatie?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este ilegal.
Dar, de ce ai facuta cest lucru?
Are corespodenta ta cu cunostintele ei, deci, te poate agata de gat si daca Politia considera ca ai facut-o in scopuri sa o compromoti, sau sa-i faci rau, atunci poti sa ajungi prin tribunale si procese.
Da-i paola inapoi si las-o sa o schimbe ca sa nu mai ai acces la ce este al ei, pentru ca nu-i normal sa controlezi pe nimeni, nici actuala prietena si nici o fosta.
Invata sa respectii oamenii, sa ai bun simt si sa faci chestii corect si legal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut nimic. Tu i-ai facut contul, deci este al tau. Ea era constienta ca poti intra oricand pe contul respectiv. Nu ai de ce sa te temi. O zi buna! happy

| Ara997 a răspuns:

Poate deune plangere pentru violarea corespondentzei. eu zic sa-ti cauti avocat. o zi buna

| Meli89 a răspuns:

Te baga la Buzău