| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Adica am nevoie de un sprijin de la cineva.De exemplu sunt nesigur pe mine si casnd sunt in situatie de stres incep sa tremur tot.Eu mentionez ca sunt si o fire mai emotiva. spuneti-mi ce sa fac sa scap de senzatia ca sunt in pluus va rogcrying.cryingcrying

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Tu singur trebuie sa iti faci curaj si sa iti schimbi parerea despre tine! Fiecare om are ceva bun si trebuie doar sa aiba incredere in el.Ar fi bine sa te consulti cu psihologul scolii care te va ajuta sa afli ce anume genereaza aceasta emotivitate excesiva si cum s-o depasesti.

| georgiana a răspuns:

Controlul asupra corpului tau.Eu la fel tremur, dar respir usor si ma incurajez singura, nimeni nu te manaca.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Hm, ca sa scapi de frici trebuie sa le infrunti! Deci nu fugi de situatiile stresante pentru tine, dar daca tot persista eu zic sa mergi si la un psiholog ca o sa te ajute foarte mult!

| unicka a răspuns:

Trebuie sa inveti sa te controlezi si sa ai mai multa incredere in tine, fa-te remarcat prin ce ai tu mai bun, scapa de senzatia ca esti in plus, ai un rost pe acest pamant nu te-ai nascut sa fi in plus doar ca trebuie sa ai incredere in propriile forte.Bafta!