| 1112 a întrebat:

ce parere aveti despre cei EMO?

ati incercat vreo data sa va raniti intentionat?

Răspuns Câştigător
| bebelusa_9541 a răspuns:

Mie imi plac emo, adica nu ca se taie sau se ranesc altfel intentionat, dar imi place stilul lor, vestimentatia, coafura, bratarile alea, imi plac dar mama nu ma lasa sa ma port asa, deci din partea mea Emo sunt true tare, pup, sper sa iti fie de ajutor

18 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Mie sincer imi place stilul emo(eu nu l-as aborda), dar imi place cum arata frezele si hainele. Nu imi plac chestiile cu taiatul cu lama, sinucideri etc., trebuie sa fi bolnav sa faci asa ceva ca te-a parasit iubitu' sau ca au divortat parintii sau mai stiu eu.
Si nu, nu am incercat niciodata sa ma ranesc intentionat.

| traficanta a răspuns:

Am incercat, nimic impresionant, da` nu cred ca am facut`o ca sa atrag atentia, am facut`o la nervi ca nu aveam ce sa faclaughing Cei emo, asa deci eu nu am vazut pana acum un EMO adevarat. Nu stiu sincer ce simt ei, probabil nu au puterea sa isi exteriorizeze sentimentele si astfel pastreaza acolo toata tristetea si astfel. dar nu inteleg ce-i cu imbracamintea aia, frizurile si alte chestii. oricum acum nu mai sunt la moda happy sincer niciodata nu mi-au placut phbbbbt

| Unique a răspuns:

Emo? Good! acesti oameni traiesc in intunericul tristetii si singuratatii! Este un stil aparte ce ei il adora, cum ne plac si noua diferite stiluri punk, rock, rapper, etc. Sa ma ranesc vreodata? Nu am incercat nici sa vreau laughinglaughingProstie stilul lor nu imi place deloc. Dar daca lor le place eu n-am nimic impotriva lor! pana la urma urmei e viata lor si au dreptul la viata!
cius
pa pa :*

| JustShadows a răspuns:

Buna!happy...Imi place intrebarea ta, multi imi spun ca sunt emo, insa nu as incerca niciodata sa ma ranesc. Cei emo sunt probabil persoane care pretind a fi la "moda"in a fi emo.Cred insa ca ei sunt mult mai sensibili decat ceilalti din jurul nostru. Pot spune ca si eu sunt ceva mai pesimista, si mai sensibila, dar asta nu inseamna ca sunt emo.Cred ca unele persoane judeca gresit nestiind ce este in sufletul unei persoane.Consider ca fiecare persoana este libera sa faca ceea ce simte si-l face fericit, daca ei simt ca vor sa faca unele lucruri, atunci sunt liberi, insa despre ideea de a te rani intentionat, nu sunt de acord, viata este prea frumoasa ca s-o umbrim cu sentimente...negre.Ai grija de tine, si nu uita sa zambesti!^_^

| mika a răspuns:

Nu sunt. si n-am nici o parere despre ei.si da m-am ranit intentionat din prostealalaughing) si acum am semnele pe mana si imi pare asa rau da ce sa ii faci minte de copil aveam si eu odata la fel ca oricinetongue bye!

| Anelisse a răspuns:

Nu vreau sa jignesc pe nimeni, in cazul in care sunt emo printre noilaughing, insa intrebarea ta este f realista. adc eu cred ca acesti "copii" au traume in familie sau sunt mult prea rasfatati si incearca sa atraga atentia. nu stiu, unii spun ca rokerii si emo sunt la fel. dar nu-i adev, adc rokeri e adev ca traiesc in lumea lor dar nu ca cei emo. eu sunt normala si sincer niciodata nu as decurge la asemenea chestii chiar si pentru moment. imi plc sa ma schimb si sa incec lucruri noi, dar asta.niciodata.dar ma rog, gusturile nu se discuta, doar se acuzalaughinglaughing

| NuAmHabar a răspuns:

Cred ca cei EMO incerca mai mult sa atraga atentia(parerea mea). Nu stiu ce la place sa se imbrace doar in negru si culori sobre, cred ca viata e facuta sa fie traita nu sa te tai cu lama cand ai tu chef, sau de plactiseala.

| anduta160 a răspuns:

Nu am nici o parere:-s... dar nu prea sunt de acord cu asa zisele "actiuni"ale lor sa se raneasca etc...nu mi se par in regula chiar delocwinkinghappy si nuuu, nu am incerct sa ma ranesc vreodatabig grin

| Catte a răspuns:

Mda.

| A†Raç†iê dIncøLØ de mØrmaN†° a răspuns:

Mie nu mi se pare cine stie ce asa le place lor sa fie si eu sunt pro pentru eitongue imi place majoaritatea lucrurilor la ei... si da am incercat odatalaughing sa ma ranesc intentionat si mi-am rupt manahee hee

| A†Raç†iê dIncøLØ de mØrmaN†° a răspuns:

Anelisse sa stii ca nu imi place deloc ce ai spus fiecare copil e in felul lui de ex cum fac eu... nu ma tai sau etc. da... at cand ma cert cu cineva am eu anumite melodii pe care le ascult si practic ma inchid in mine si nu mai ascult de nimeni nu neaparat trebuie sa te omori. Dar atunci cand esti prea trist pentru ce mai traiesti:-s nu mai are rost daca nu ai macar 0, 1 doza de fericirEsad oricat de "emo" ai ficrying

| edrinaady a răspuns:

Mmm iubesc stilu lor sunt super tari

si chiar am incercat sa ma ranesc intentionat mi-am facut 4 gauri in ureche si m-am imbracat ca ei si mi-am facut coafura desi multi mi-au facut comentarii de genul ca esti emo ce tiai schmbat stilul arati super.char imi plac de ei cum se imbraca si alte chestii.imi place fffoarte mult parul desi am frizura ca la ei

| Bib a răspuns:

GOd, voi vă auziţi?happy
Emo, nu e un stil, sau o modă, este o stare, o stare de despresie, şi sincer nu sunt de acord cu ce spune,, Atracţie dincolo de mormînt,, emo nu înseamna neapărat să fii inchis in tine sau ceva, înseamna să fii mult mai sensibil, să plîngi din orice, eu nu sunt emo, sunt Scene happy, am 14 ani, şi recunosc, la 12 ani am avut 80 de tăieturi, din cauza unui băiat, da totuşi, cum să nu te lase maicăta? laughing Vorbesc de bebeluşa:d, înfine, fiecare face cum vrea, da mi se pare penal happy.
Oricum nu te fă emo, pici prost în ochii celorlalţi. happy

| alexbzalex a răspuns:

Nu n-am incercat sa ma ranesc pe mine niciodata dar in schim i-am ranit pe altii :nasuri sparte, ochi vineti intelegi u big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

UN OM: buna ziua, am auzit ca ati venit aici ca sa preacticati niste sporturi extreme...

EMO:daa, si din sporturi extreme pot sa si moooorrbig grin.

UN OM:nu, deloc! aici sunteti in deplina siguranta!

EMO:uooo... ce nasoool...

asta era o replica de la modenii da in fine...tongue emo sunt niste persoane total opuse noua si chiar daca vad ciata putin mai neagra sa stii ca sunt niste persoane foarte deosebite. ei sunt foarte sensibili si mereu se inchid in ei, dar sunt niste persoane cu care poti vb orice stiu caci eu am niste prieteni buni care sunt emo si sunt greu de inteles dar cu timpul.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 15 ani nu ma declar,, emo,, lumea ma declara emo pentru ca ma ranesc singur dar in durere eu gasesc fericire pentru ca ma face sa uit de toate problemele nu ma mai gandesc la probleme ma gandesc doar la durere. de la un timp incepe sa fie placut. poate unu spun ca sunt nebun dar fiecare om are stilul lui.am o prietena si traiesc doar pentru ea si de fiecare data cand ne certam eu ma tai.bine ne certam destul de des si ma tai destul de des.eu cred ca orice om ar trebui sa traiesca doar pentru a iubi.pentru ca atunci cand iubesti esti iubit totul se face usor. alegetiva cu grija jumatatea.traiti pentru a iubi! acum despre emo copii emo sunt niste copii foarte speciali foarte diferiti ei sufere si cer ajutor si nu gasesc pentru ca nu sunt intelesi. dar daca ar gasi pe cineva sa iubeasca cu adevarat s-ar schimba. nu uitati traiti pentru a iubi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte dragut ce ai scris "anonim" big grin dar... totusi e trist. Iar placerea provenita din taiatul cu lama provine de la endorfine. Un fel de substante chimice care lucreaza ca mediatori chimici si care blocheaza receptorii durerii sau dezactiveaza unele sinapse neuronale. De aceea mai pot oferi si senzatia de bine.
Oricum, pentru a fi un emo adevarat este o arta macabra care tine de aspecte tanatice ale lumii triste. Fiti fericiti! happy (pentru a nu ajunge cu adevarat emo) tongue

| NeverSayNowXD a răspuns:

Mda..Nu ma consider emo, dar colegii de la scoala, da. Recunosc, ma tai destul de des. Pe moment ma face fericita, dar apoi imi dau seama si gata...Incerc sa nu ma tai, dar cateodata nu reusesc, si o fac. Nu stiu, dar am o parere buna despre ei. Nu prea am chef sa dezvolt subiectul, ar fi prea mult de scris. In fine.