| Xperience a întrebat:

Cineva care este/a facut scoala profesionala, poate sa imi spuna si mie daca faci si liceu normal sau doar scoala profesionala? Si cate ore pe zi de scoala profesionala?

Răspuns Câştigător
| danadana28 a răspuns:

Scoala profesionala e una, liceul e alta. Cat despre ore, fiecare scoala in parte isi stabileste orarul, de exemplu exista scoli care muta profesionalele dupa-masa. Daca vrei sa renunti la profesionala si sa te muti la liceu vei ajunge si clasa a XIII-a, practic faci un an in plus fata ce ceilalti pana sa iti dai Bacul. Ca numar de ore, nu stiu. Dar ar fi bine sa te interesezi la secretariatul scolii. Iti vor da ei informatii sigure despre fiecare profil in parte ca sa faci alegerea corecta.

| Xperience explică (pentru danadana28):

Deci daca fac scoala profesionala nu fac si liceu in acelasi timp nu?

| danadana28 a răspuns (pentru Xperience):

Nu. Liceul poti sa il faci oricand vrei la frecventa redusa dupa terminarea profesionalei.