| tremuriciiuliana a întrebat:

Am si eu o intrebare credeti ca o fata romanca greseste daca iubeste un baiat de etnie roma?

Răspuns Câştigător
| oana_1897 a răspuns:

Eu consider ca etnia, culoarea, religia nu trebuie sa constituie o bariera in viata a doi indragostiti... dar vezi tu, mentalitatea unora lasa de dorit si asta te face sa-ti pui semne de intrebare, si uite asa se despart doi oameni care chiar se iubeau, poate...eu te-as sfatui sa faci ceti spune inima si ce crezi tu nu sa asculti de lume care cateodata e rautocioasa. bafta

19 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Sigur ca NU!

nony
| nony a răspuns:

O sa vezi mai tarziu consecintele...deocamdata ¨iubiti-va mult¨winking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca o fata romanca iubeste un rom nu e nici oproblema''dragostea nu are bariere''!

cami
| cami a răspuns:

Sigur ca nu greseste, dar ai grija... sa nu te bage in satra tongue (ca de-acolo nu mai iesi)

cami
| cami a răspuns:

Acum serios.
Depinde. Cum e de etnie rroma? Se poarta cu palarie si pinteni? Sau cum? Sau e el genul mai brunet. si atat.
Daca e vb doar de a doua varianta... happy Iubiti-va mult, n-are nimic.
Dar ai grija, rromi intotdeauna cad in picioare.

daniela
| daniela a răspuns:

De ce sa greseasca... iubirea nu are granite

| want2bMajestic a răspuns:

Nicidecum...doar d aia se zice ca iubire este comlexa... daca t iubeste... iubeste'l si u la fel

| catalina_2916 a răspuns:

Nu, normal ca nu. daca baiatul respectiv tine la ea si o respecta nu vad care e problemawinking

| rosepassion a răspuns:

Nu conteaza parerea altor persoane... fa ce simti u nu ce cred altii...ca dupa aia nu alti sufera daca chiar tii la el si u

| WhiteWings a răspuns:

Dragostea nu tine cont de nimic dar pot aparea alte consecinte ai grija de tine

| tremuriciiuliana explică:

Eu sunt pusa in postura asta m-am indragostit de un rrom si nu stiu daca e bine ma inteleg foarte bine cu el si nu am crezut ca o sal pot iubi vreodata cu toate ca la ei nu-i bine sa umbli cu o romanca pe el nul intereseaza si mai mult de atat parintilor lui si familiei lui le place de mine mama mea nu are nimic impotriva dar ceilalti din familia mea toti imi spun ca de ce umblu cu un tigan. Credeti ca ne poate afecta cu ceva relatia? va multumesc

| ingeras14 a răspuns:

De parca cei de etnie roma nu`s romani...Normal ca nuwinking...

| passion a răspuns:

Nu greseste dar parerea mea e ca daca e vorba despre tine renunta...pentru ca toti te vor critica si nu te vei simti tocmai bine!

u decizi!

| SweeTLemon a răspuns:

Nu... Iubirea nu are limite!

| SweeTLemon a răspuns:

Nu...Iubirea nu are limite!

| girl2 a răspuns:

Sigur ca nu... ce rromi nu-s tot oameni?

| plinadeviatasidesperanta a răspuns:

NU iubirea nu tine cont de etnie, varsta sau mai stiu eu ce. Daca il iubesti nu mai conteaza k este de etnie roma.Fi-ti fericiti!

Baftakiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii plac fustele acelea largi si lungi..., nu.sa fiti fericiti. laughing

| dadi a răspuns:

Normal ca greseste cum mama draq sa iubesti o cioara. dragostea se impune nu te poti indragosti de cineva fara sa vrei...sa fim seriosi... dragoste la prima vedere...iti place cineva, stai cu el si te obisnuiesti cu persoana respectiva si se transforma in "dragoste". PS tiganii putwinking