| VζŠё ¢ΦLô®α†€ a întrebat:

Am si eu o intrebare:

E un baiat care e mult mai mare ca mine si cred ca ma place pentru ca :

-se aud zvonuri ca ma place ca are poze cu mine pe telefon si ca se lauda ca e cu mine

-pana si mama a auzit o conversatie cu un prieten de al sau :

"prietenul: -hai ma rusinosule >:

el: -nu ma poate se ia tasu de mine lasa

prietenul: -off ce iti face fricosule"

-eu il cunosc pe prietenul lui e vecin cu mine vorbim ma face sa rad si tot felul de chestii din astea

-si l-am vazut pe el cu prietenul lui se plimbau si el s-a ascuns dp bloc iar si am vazut ca celalat ii spunea ceva de genu:" hai ma vino dracu o data nu mai te ascunde atat "

- plus cand i-am zis de zvonurile astea a inceput sa chicoteasca

Dar nu are curaj sa imi vorbeasca cand sunt la geam se uita insistent la mine si daca ma vede ca ma uit la el intoarce capu repede sau daca ma vede pe strada rade si se preface ca se uita in alta parte nu stiu ce sa fac voi ce m-a sfatuiti?happy mersi :*

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Atitudine de copil de 10 ani. E exact genul de stuatie cand timiditatea atinge cote alarmane aproape da spre prostie.Se necesita interventia urgenta a ta. Vorbeste cu el.Pana la urma cineva tot trebuie sa detina controlul

| Elena1234456 a răspuns:

Vorbiti pe mess: e mai simplu si poate scapa si el de timiditatea asta, nu crezi? happy E clar ca te place mult si incearca sa elimine concurenta.

| fluturas a răspuns:

Te place, dar e cam aiurea sa se laude ca sta cu tine si sa fie si timid straight face daca era timid nu vad cum ar avea tupeul sa se laude ca sta cu tine confused? sau asta era doar un zvon, oricum exista si o mica posibilitate sa faca doar misto happy
iricum intra in vorba cu el, pe mess daca iti este mai usor si poti chiar sa-l intrebi daca te place sau nu big grin

| federerdinamo a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca te place.Eu as zice sa intri asa in vorba cu el sau cu prietenul/prietenii lui poate aflii mai multehee hee. in rest mult bafta:*

| xonia_4789 a răspuns:

Pai e treaba voastra ce facetii + ca prieteni nau voie sa intervina in viata alcuiva si vorba aceea dragostea n-are varsta voi daca va iubiti e treaba voastra sau ceva de genu cat despre parinti e dreptul lor sa stie ce se intampla cu copilul lor asa ca hai fruntea sus priveste inainte cu incredere asa ca fa tu primul pas spune-i tte iubesc apoi o sa ati raspunda si el cu te iubesc sau altceva si poate scapati de timiditatea de a vorbii despre relatia voastra