| Edynhooo a întrebat:

Am si eu o intrebare la care as vrea sa imi raspunda NUMAI fete!

Ce le.ar placea fetelor sa aiba "baiatul perfect"? Nu va rezumati numai la fizic! MS

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Baiatul perfect este cel pe care o fata il iubeste indiferent de defectele fizice dar si de caracter, generalizat nu exista asa ceva.
O sa iti spun ce imi place la prietenul meu si de ce il consider aproape de perfectiunea mea.
In primul rand imi place ca se comporta ca un barbat si nu ca o fetita, adica: isi asuma responabilitatile, niciodata nu il vad plangandu-si de mila, mai ales sa il aud cu un glas plangaret, intotdeauna gaseste solutii cand eu nu le am si gasesc un sprijin in el.
Il respect pentru ca stie sa se impuna si mai ales pentru ca este un baiat destept si intotdeauna ma invata cate ceva.
Si apoi mai sunt trasaturi ce tin de latura afectiva: cand suntem in intimitate este dragut si scump, trasaturi care le descopar doar in momentele acelea. Poate o sa spun ceva care este in detrimentul meu dar imi place ca nu il pot fraierii cu 2 lacrimi si gata cedeaza, nu stiu de ce imi place calitatea asta, dar imi place.
Conteaza ca baiatul sa fie sociabil, sa se poata descurca in orice mediu, anturaj, simtul umorului la purtator plus alte calitati invatate de-a lungul timpului(intotdeauna inmoi inima unei fete cand ii pregatesti cina, saruti si ii spui cat de draguta este).
Cat despre fizic, nu stiu ce sa spun, nu cred ca are atat de multa importanta(bine, persoana sa se incadreze in parametrii normali), pentru mine conteaza mai putin, stiu ca nu niste patratele, pectorali o sa imi aduca mie fericirea ci omul care se afla in invelis.

| Lolecuta a răspuns:

Poi ar trebui in primul rand sa stie sa vorbeasca cu ea, sa se comporte frumos, sa stie sa o faca sa zambeasca, sa ii fie alaturi la greau cand are ce-a mai mare nevoie de el! Trebuie sa fie bun nu numai cu ea, ci si cu cei din jur.

| Inimutsa a răspuns:

Salut! Pai pentru mine baiatul perfect ar trebui sa :
-sa stie sa se comporte cu o fata
-sa vorbeasca frumos cu ea
-sa o asculte
-sa o inteleaga
-sa-i fie mereu alaturi cand are nevoie
-sa poti avea incredere in el
-sa aiba bunu simt
-sa o complimenteze cand e nevoie
-sa fie el insusi
Sper ca te-am ajutat `!:*