| bleakk a întrebat:

Am si eu o intrebare mai generalabig grine ce se trag "basinile" in general si nu vreau raspunsuri gen:ai mancat fasole, o fi si alea un stimulator dar vreau o explicatie.De ex:daca mananci si dupa imediat bei apa, se poate fermenta alimentele in intestin si etc. funda

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se trag pentru ca prin ele se elimina tot ce este toxic in organism.E bine sa le dai drumul.Bineanteles cand esti singur. Unele miros urat altele si mai urat. Daca mananci oua.

| ElenaSA a răspuns:

Faptul ca se elimina toxinele nu-i lucru rau. Important este sa-ti alegi un spatiu potrivit pentru asta.

| Maioru a răspuns:

Gazele intestinale se formeaza in stomac datorita mancarurilor care se aduna si fermenteaza.Cand gazele sunt exagerat de multe dauneaza organismului prin balonarea stomacala si atuni ele se elimina in atmosfera.Boala se numeste Aerocolie si este mai mult jenanta si suparatoare decat dureroasa.Foloseste niste Triferment, carbuni Carbocit si totul va dispare in asa fel ca nu va trebui sa-ti mai faci probleme.

| Pinky2000 a răspuns:

" Basinile " astea sunt gaze urat mirositoare provocate de toxinele din corp, pe care trebuie sa le elimini si tu pe undeva... laughing