| LuvJustinDrewBieberxD a întrebat:

Am si eu o intrebare! happy Sper ca ma veti putea ajuta! happy ' La liceu toata lumea imi spune " Englezoaica " pentru ca la ora de engleza vorbesc engleza cu profesoara si tot timpul profesoara ma pune pe mine sa citesc si multe altele! '
Deci, cand ei ii spun : " englezoaica, de unde ai venit? din America? " ma simt cam jenata sad '
Deci, ceva solutie, sfat sau ceva? happy
Multumesc!

8 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Dc te simpti jenata? Date mare ca stii engleza! si america e o tara frumoasa si injurai in engleza sa nusi dea seamalaughinglaughing.

| narcisa a răspuns:

Nu-i baga in seama. mie imi zic unii colegi frantuzoiaica deoarece i a 5-a am avut un prof foarte afurisit care unea 10 foarte rar si tipa dar eu aveam numai 10 si la mine nu tipa.nu i-am bagat in seama si le-am zis de cateva ori sa nu imi mai zica asa si au incetat.

| BubuLina999 a răspuns:

Iti spun asa pentru ca vede ca esti mai buna ca ei. nu trebuie sa te simti jenata din contra, mandra ca sti foarte bine o limba straina si anume engleza care e cea mai importanta.eu in locul tau m.as mandri cu asta. bine ar fi sa fiu si eu ca tinelaughing lasa. i sa zica ce vor. pentru ca sunt cam invidiosi, dupa parerea meawinkingspune. le ca nu ar trebui sa. ti zica asa pentru ca te deranjeaza. si sa stii ca poate ei iti zic asa in seamn de lauda sa stii, poate si.au dat seama cat de bun a esti.

| rolly14 a răspuns:

Pai chestia cu englezoaica din america e super! mi-ar place si mie sa imi spuna asa, faptul ca sti o limba straina asa de fumoasa e super bine! si app asta este un compliment nu trebuie sa fi jenata! simte-te mandra!big grin

| Bittersweet_8364 a răspuns:

Te simti jenata pentru ca esti desteapta? Tu te auzi ce spui? Si eu stiu cel mai bine engleza de la mine din clasa si dimpotriva, sunt foarte multumita.Si mai bine vii din america decat de la coada vacii sa nu stii nici macar limba romana bine.Pe ei ii mira pentru ca sunt prea prosti si nu isi dau seama ca limba engleza este necesara pentru oricine si iti va folosi macar odata in viata.

| chocolattee a răspuns:

Sunt in aceeasi oala ca tine, nu te mai simtii jenata, eu le-am intrebat pe colegele mele de ce spun uneori asa si mi-au spus ca din cauza ca sunt cea mai buna la englezathinking a, si ca sunt favorita profesoareioh go onlaughing) tu mai ajuta-i din cand in cand cu temele daca te roaga si pune-le drept conditie sa nu-ti mai spuna asa daca te deranjeazabig grin. Si daca tot continua sa-ti spuna asa le zici frumos : mai bine din america decat din china. sau o alta taralaughing care vrei tu. Succes:*

| ChiaraSuperstyle a răspuns:

Nu trebuie sa te simti DELOC jenata de chestia astawinking Eu ador America mi se pare tara cea mai tare de pe planeta asta... e tara mea preferata:X:X:X Incearca sa le raspunzi cu "si? te oftici? ador tara aia" (bineinteles daca intr-adevar iti place) sau " care ar fi problema ta?"
Sper ca te-am ajutat:*

| miky_2384 a răspuns:

Eu iti propun sa te gindestila partea buna, doar stii engleza bine, asta nu pot toti, asa ca profita... in caz in care fac misto de tine,. atunci tu spune-le ca da, esti din america o tara dezvoltata si foarte frumoasa, demonstreazale colegilor ca ai luat insulta lor ca pe un compliment si ei atunci isi vor tine gura