| Benedict_6845 a întrebat:

Am si eu o mica-mare problema. Am o inaltime de aproximativ 1.90 si o greutate de 80 kg ( asta in toamna anului 2010 ). Nu am prb cu mancatul sau orar dat peste cap, mereu mananc la ore bine stabilite, faceam si miscare insa lucrurile s`au schimbat putin. Din cauza unui job am inceput sa petrec 2 din 3 zile stand pe scaun in masina sau la birou, automat timp liber mai putin pentru alte activitati, si asa am ajuns sa ma ingras putin, urcandu`ma pe un cantar la farmacie am obs ca aveam 91.6 kg si nu aveam cine stie ce lucruri pe mine. O metoda de slabit care sa aiba rezultate si nu neaparat peste noapte se poate sa imi recomandati? ( si sa nu incepeti cu "post negru" ). Am inceput sa imi fac timp sa mai ies la alergat pe stadion, sa mai ajung pe sala, fac asta de vreo 2 saptamana regulat si nici o diferenta. Sfaturi? Va multumesc anticipat si o seara buna.

1 răspuns:
| Miruna_7873 a răspuns:

Jogging ( alergat) sau inot, un sport care iti pun in miscare muschii, sau eventual sala + o dieta sanatoasa.Nu cred ca, curele te vor ajuta atat de mult sa slabesti kiss