| oOoLadyMoOo a întrebat:

Am si eu o nedumerire.
Deci un baiat, sai spunem E cu care am fost anul trecut, a inceput sa se dea la mine, in urma despartirii de iubita lui, S.
Dupa ce ne-am desprtit E. mi-a fost un bun prieten si ii povesteam despre orice mica problema din famile, din relatiile mele. De curand si eu m-am desprtit de un tip M. Despartirea mea a coincis cu despartirea lui E.
Tin sa specific ca in trecut m-am tot certat si impacat cu E... Iar pana in prezent nu mi-a mai aratat nici un interes in sensul de dragoste, ci doar prietenie... intelegeti?
Azi mi-a marturisit ca ar vrea sa ne impacam si i-am zis ca nu stiu.
Tin foarte mult la el, desi inca il vreau pe M. inapoi.
Insa mi se pare ciudat, ma face sa ma simt ca un premiu de consolare ...Stiu ca e cam incurcat, dar chiar am nevoie de ajutor, deoarece nu stiu ce sa fac :-s
Aaa si mai specific ca el sta destul de departe de mine, ceea ce ne-ar impiedica sa ne vedem des si sa vad daca umbla cu alta fata etc.

3 răspunsuri:
| Amy_9572 a răspuns:

Offf...cred ca decizia ta va fi instantanee. nu poti planifica lucrurile sentimentale. sfatul meu : lasa lucrurile in voia lor si nu asculta de alti oameni. e mai bine asahappy

| deejaaymikeee a răspuns:

Buna! Intuiesti tu ceva in legatura cu E. Dar poate e doar o impresie. Pana la urma, priveste in trecutul amicitiei cu E daca aveati momente de tandrete (nu ca iubiti). Si poate ca E era asa degajat cu tine pentru ca a trecut prin multe despartiri si impacari cu tine si te cunoaste.
Si poate ca te place
Oricum ai grija de ce faci happy

| Hera_8365 a răspuns:

Bună! Deci ca de obicei voi face o introducere: a sta cu un băiat nu înseamnă neapărat a fi cu el! Căci așa este înțeleasă treaba asta de majoritatea adoleșcenților de azi.
Cu E poți păstra o relație de amiciție, nu forța oamenii să te placă, să fie cu tine etc. Dar cu M poți fi doar dacă va merge relația foarte bine. Împacă-te cu amândoi și dacă E va dori să aveți o altă relație în afară de cea de prietenie explică-i situația, că ar fi bine să păstrați o relație de prietenie doar. Baftă!