| FataAnonim a întrebat:

Buna am o problema si as vrea sa stiu ce sa fac... Eu si cu prietenul meu ne-am certat de multe ori din cauza ca el este cam suparacios, si se supara pe mine din nimicuri. O data n-a putut veni la o intalnire, lasanduma 3 ore jumate in statie eu racind si el sia cerut scuze de o mie de ori si l-am iertat. Ei bine si eu n-am putut veni la o intalnire din cauza parintilor mei pentru ca ei au stat acasa (ei nu sunt de acord cu el si etc.) si s-a suparat rau pe mine dar dupa ne-a impacat o prietena si apoi cand a auzit ca ne vedem saptamana viitoare s-a despartit de mine si nu stiu ce sa fac nu vreau sa-l pierd am sentimente fata de el prea mari si nu stiu cum sa fac sa-l recapat. De la ziua despartirii nu ma mai bagat in seama deloc si nu stiu daca mai are rost... ce as putea face ca sa ne impacam?

Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Nu degeaba parintii tai nu il suporta. tu, indragostita fiind, nu iti dai seama ce persoana ai langa tine, insa cei din jur da. mai ales parintii care te iubesc cel mai mult pe lumea asta! stiu stiu, nu imi vei da dreptate, nu acum. dupa cum vad, asta face ce vrea cu tine, tu esti un catelus, iti ceri scuze si pentru tampeniile ce le face el. atunci cand te-a lasat 3 ore in statie de ce nu i-ai dat vreo cateva palme? plus sa nu ii mai vb un timp.dar l-ai iertat, il iubesti. si erau 3 ore jumate? fara un mesaj nimic sa iti zica "bai femeie nu vin, du-te acasa"? e culmea chiar. si se mai supara cand nu faci cum vrea el. si pentru intrebarea ta, nu am un raspuns. poate indiferenta ta sa ii deschida ochii cumva, dar tu il cunosti cel mai bine.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai are nici un rost sa te impaci cu el, te ignora si la fel ar trebui sa faci si tu

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Relatiile nu sut facute pentru a tine vesnic. Incearca o noua relatie, dar nu pe furis.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Eu te-aş îndemna să te gândeşti mai degrabă dacă are rost să te împaci cu el. Cum îţi imaginezi viaţa alături de el? Va fi în stare să te facă fericită? Va fi în stare să-ţi demonstreze o iubire altruistă, sinceră?
Nu iuta: o relaţie trainică se bazează nu numai pe sentimente, ci şi pe raţiune!

| 7639781254 a răspuns:

El e o persoana foarte dificila si tu nu esti obligata sa-l suporti...asa ca lasa-l in pace!

| kiduţa18 a răspuns:

Nu mai are rost, serios. Lasă-l! Dacă el a ales să plece, atunci să plece de tot. Ştii cum e, dacă te iubea nu pleca. Ignoră-l şi tu şi gata. Încet încet o să-l uiţi şi lui o să-i pară rău că te-a pierdut.

| KENNKOV a răspuns:

Lasa-l

| alicelivia a răspuns:

Daca ti la el cu adevarat impacat cu el dar daca nu lasa-l inpace