| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Am 17 ani, o inaltime de 1.78 si sunt foarte gras. Am in jur de 85 kg. As vrea sa slabesc vreo 20. Problema este ca mananc foarte grabit si nu ma pot abtine de la mancare. De aici au venit si refuzul unor fete daca intelgeti ce vreau sa zic. Imi planific sa mananc mai putin si a doua zi renunt la idee. Pe langa dorinta de a iubi pe cineva si a simti dragostea lui ma gandeam ca daca as reusi sa fiu cu o fata m-ar motiva mai mult sa slabesc si sa renunt la mancare. Cum as putea sa imi impun acest lucru? Acum este destul de greu sa imi fac o prietena fara sa slabesc.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca simplu gand ca fetelor nu le plac tinerii grasi nu te face sa incepi un program pentru slabit, atunci totul este pierdut pentru tine, si te vei trezi om matur fara a avea satisfactia ca ai fost candva si tanar.

| pentrutine96 a răspuns:

Buna inceara cu fructele goji eu am incercat si am slabit in 2 saptamani 5 kg. le iei de 3 ori pe zi in inaintea orcarei mase...

| fatpookie a răspuns:

Am avut aceeasi problema. Taci si asculta.
1.Trebuie sa fii motivat, daca nu ai un motiv o sa renunti repede
2.Degeaba faci multe exercitii fizice daca nu ai o dieta sanatoasa, bazeazate pe legume si fructe.
3.Nu te forta cu multe exercitii fizice
4.Pt o fata incerci sa faci atatea schimbari? Nu te forta prea tare, ele mereu o sa gaseasca un defect, daca ai o fata anume ce te ignora, incearca sa te schimbi si tu si cand ea o sa vada ca te-ai schimbat o refuzi dancing! Tine minte, ai nevoie de 1 motiv si 1 dieta sanatoasa

| GrummmpyCat a răspuns:

1. mananca sanatos! cereale integrale, fructe, legume, peste, carne de pui/curcan/vita la gratar sau la cuptor. Mancarea sanatoasa poate fi delicioasa! Evita prajelile, fast-food-ul si sucurile.
2.incearca sa bei multa apa, e important sa te hidratezi si iti mai trece si pofta de mancare
3. nu sta la TV/laptop sau altceva cand mananci, iti distrag atentia si tinzi sa mananci mai mult
4. mananca cereale integrale cu iaurt sau altceva la micul dejun, sunt satioase si sanatoase. Micul dejun e foarte important
5. fa sport, in fiecare zi, cate un pic... exista programe de exercitii pe net, incepi cu cateva si pe parcurs faci mai multe
6. ramai motivat! asculta muzica sau cauta imagini motivationale, orice...
7. fa-ti un program de mancat/somn...gen mic dejun-gustare-pranz-gustare-cina (nu manca seara!), ai grija sa te culci pe la 23-24 si sa dormi vreo 7-8h, in somn se ard caloriile, are loc digestia.
Daca faci chestiile de mai sus, o sa reusesti... sport si atentie la mancare, sa mananci cat mai sanatos. Ai tot respectul meu daca reusesti, ar fi o mare realizare pentru tinehappy Mult succes!