| Bumbii a întrebat:

AJUTOR! Am o mare problema. Am 95 kg, am doar 18 ani, inaltime 1.70 Vreau sa slabesc, dar tot timpul, ori uit ori zic: lasa ca de maine incep sa nu mai mananc asa mult. Parca nu ma pot abtine de la mancare. Daca de 5 ori merg la bucatarie, de 5 ori mananc.Ce imi recomandati? Va rog ajutati-ma!

Nu stiu ce sa ma mai fac, nu ma mai suport. Aproape in fiecare zi plang din cauza asta. Vreau sa slabesc si cand vad mancare gata. Nu mai pot sa ma abtin. La scoala merg si de 3-4 ori la magazin si tot nu ma satur.

Va rog recomandati-mi ceva, nu stiu ce sa mai fac

AJUTOR!

"nu ma judecati"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Nu, no sa te judecam. Trebuie sa înveți sa iți controlezi aceste impulsuri care le ai fata cu mâncarea.

Exista medicamente speciala pentru a te liniștii și pentru ați ameliora aceasta mare pofta de mâncare pe care o ai, dar pentru asta trebuie sa consulți un bun medic!

Multa bafta!