| AlexDwight1 a întrebat:

Am si eu o problema...
Am un samsung gt-s5230 star 2 si dintr`o data nu mai am sunet la el.Adica:
-cand dau play la o melodie nu se adude nimic dar secundele trec
-cand ma suna cineva nu se aude nimic [daca raspund pot vorbi nu e nici o problema cu asta]
-nici cand tastez nu se mai aude acel sunet...
P. s. Nu e pe profiul silentios sau stiu eu ce alt profil e pe profilul `Normal` Volum Maxim la toate si nimic...
Daca pun in loc de melodie sa vibreze, vibreaza sau daca il pun pe profilul vibratii, vibreaza...
L`am inchis si deschis de vreo 10 ori dar degeaba...

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Nu, pentru că difuzorul pentru muzică și sonerii este cel de pe spate jos, iar difuzorul pentru conversații este cel de pe față sus. Mergi cu el la service, că nu ai ce să-i faci dacă nu ai difuzor de schimb.

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Samsung gt-s5230 este star 1. Samsung GT-S5260 este star 2, deci pe care îl ai până la urmă? De fapt nu mai contează, s-a bulit difuzorul, du-l la un service Samsung sau de unde l-ai luat, dacă mai este în garanție, dacă nu, la orice service, dar plătești reparația.

| AlexDwight1 explică (pentru 0rlando):

E Samsung GT-S5260 ^.^ [scuze]...
Dar daca s`ar fi bulit difuzorul nu ar fi normal sa nu aud nici ce imi spun ceilanti cand vorbesc cu ei?
Oricum mersi!

| AlexDwight1 explică (pentru 0rlando):

Multumesc mult!

| 0rlando a răspuns (pentru AlexDwight1):

Nu, pentru că difuzorul pentru muzică și sonerii este cel de pe spate jos, iar difuzorul pentru conversații este cel de pe față sus. Mergi cu el la service, că nu ai ce să-i faci dacă nu ai difuzor de schimb.