| Pisicatttrgbg a întrebat:

Am și eu o problema asa ca la vârsta astalaughing Am 17 ani și pot sa spun ca am avut,,un iubit" de care m-am atașat foarte tare dar m-a lăsat profund dezamăgita, azi, după 9 -10 luni tot nu pot sa îl uit, am mai încercat sa am asa, nu o relație, doar am iesit cu un băiat și am fost sincera și i-am spus ca nu pot ieși cu el chiar dacă țin la el.Ce înseamnă asta si ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Relatia cu fostul apare ca o umbra in relatiile viitoare. Atat timp cat nu reusesti sa te detasezi de ceea ce a fost, sa lasi in urma experienta traita cu ex-ul, nu poti construi alte relatii durabile.
Daca mai ai nevoie de timp, acorda-ti-l cu intelegere. happy
Nu cauta sa sari direct intr-o relatie, daca nu esti pregatita.
Vei putea iubi din nou, dar vei simti asta daca vei lasa lucrurile sa mearga de la sine.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mai ai timp de iubiți. Nu te grăbi. Stiu ca asta e moda dar mai e timp

| Anonim97695333thf a răspuns:

Cu timpul vei uita de el. Incerca sa iti spui singura ca nu a fost sa fie cu el. Pana la urma e plina planeta de baieti. O sa iti gasesti unul si o sa il uiti pe fostul