| DudyyGreen a întrebat:

ieri am iesit in oras cu o fata si ma rog. a fost dragut, am tinut-o de mana chesti chesti. Azi o prietena de-a ei mi-a zis ca nu mai vrea sa ma vada cu ea pentru ca eu nu sunt ceea ce ii trebuie ei sad. Practic simteam cum mi-a rupt inima dar ma rog. Intrebarea este : Numai astfel de persoane exista? Sau numai eu am norocul sa dau de astfel de persoane? Si. cum sa fac sa nu mai sufar pe baza asta? Ma atasez foarte repede de unele persoane si de cele mai multe ori regret asta. Ce pot face sa nu mai fi asa emotiv? Sa nu mai sufar pe urma acestor lucruri sad. Funda...

Răspuns Câştigător
| iubesc a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ai grija cu cine te imprietenesti si sa cunosti bine persoana respectiva. Cred ca ar trebui sa vorbesti personal cu ea si sa iti spuna deschis ce nu e bine.

12 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ai grija cu cine te imprietenesti si sa cunosti bine persoana respectiva. Cred ca ar trebui sa vorbesti personal cu ea si sa iti spuna deschis ce nu a fost bine.

| 7639781254 a răspuns:

Prietena ei e ingrozitor de invidioasa pe voi doi. Ca sa-i dai peste nas, poti sa iesi in continuare cu fata, sa te simti bine cu ea, sa aveti relatie frumoasa si ai putea, subtil, s-o sfatuiesti pe noua ta prietena sa stea departe de falsele ei prietene. Iti doresc multa bafta!

| GummitsaxXx a răspuns:

Deci. De ce o asculti pe prietena ei..Multa lume e dusmanoasa si vrea numai rau. Poate prietena ei nu vrea sa va vada impreuna. De ce nu stai de vorba cu tipa respectiva si de ce te uiti in gura lumii?raised eyebrows Fii puternic pnm ca esti baiat. Si..Nu, nu exista doar fete "asa", eu una sunt asa. Sunt la fel ca tine..Ma atasez la fel de repede. big grin Funda?

| DudyyGreen explică (pentru GummitsaxXx):

Nu imi raspunde. imi inchide si nu vrea sa vorbim.

| simomih a răspuns:

Vorbeste mai intai cu ea. poate prietena e doar geloasa. Daca si ea te-a tinut de mana...e clar ca si ea te-a placut.

| Deeeni a răspuns:

Vprbeste cu ea! Daca te ignora inseamna ca a fost adevarat spusele prietenei ei...Continuati viata asta e mai sunt fete stiu cum e dar totusi trecube sa treeci mai departe.
P.S. O sa vada ea ce a pierdut stai chill :*.

| Deeeni a răspuns (pentru Deeeni):

Scuze pentru greselilaughing

| DudyyGreen explică (pentru Deeeni):

Eh s-a despartit oricum de mine big grin. Mersii mult!

| Deeeni a răspuns (pentru DudyyGreen):

Nu stie ce a pierdut laughing tongue

| DudyyGreen explică (pentru Deeeni):

Nu ma cunosti, nu ai de unde sa stii daca a pierdut sau a castigat...

| Deeeni a răspuns (pentru DudyyGreen):

Vroiam sa te incurajez. Intelegi? Am spus si eu ...ma rog oh go on

| FamousGirl4 a răspuns:

Atunci, vorbeste cu prietena ei, fi misterios! Ne plac baietii astia, nu spune la toata lumea ca suferi, vei parea slab. Nu te milogi sa va impacati, denota aroganta si disperare. Alege sa fi tu insuti cel putin cu ea, invata din greseli, si sincer eu in locul tau, ii dadeam glont prietenei ei, DIRECT. Daca nu ti-a zis ea, ce are de zis, consideri ca e normal? O relatie se bazeaza pe sinceritatea si vorbiri directe, fara intermediari. Poate prietena ei te place, si i-a bagat in cap cacaturi despre tine. Asculta-ti inima, si fa ce trebuie. BAFTA!