| nicu96 a întrebat:

Am si eu o problema, de curand am cunoscut o fata draguta si ma inteleg bine cu ia, dar nu prea stiu ce sa-i zic pe mess cand o bag in seama, ea este mai mare decat mine cu un an si este la liceu clasa a9a ce as putea sa-i spun despre ce sa vorbim?

1 răspuns:
| bogdang a răspuns:

Tot ce-ti trece prin cap in momentul ala, nu ai nevoie de vreo strategie anume. Daca aveti hobby-uri comune discutati despre ele, daca aveti prieteni comuni barfiti despre ei... daca niciuna, incearca sa deschizi subiecte despre muzica, filme, sport, mai spune-i un banc, mai arata-i ceva pe youtube, mai intreab-o din cand in cand si cate ceva despre ea ca sa o cunosti mai bine/sa vada oarecum ca te intereseaza. Bafta!