| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema..fetele.Sunt baiat, am 15 ani, peste cateva luni, 16.
Toti baietii, si prietenii mei, au prietene, doar eu..nu.Am incercat sa-mi fac o prietena, de putin timp, dar..am fost respins, pe motivul "nu vreau prieten".
Am fost direct, si mi-am exprimat sentimetele in fata, nu pe messenger, sau la telefon, am avut curaj, zic eu.
Nu am "lipici" la fete, desii, uneori, mai multe fete mi-au spus ca sunt dragut.
Nu am vicii, nu fumez, si nu beau.
Nu stiu ce sa fac, orice sfat e bine venit (in special de la fete), dar si de la baieti. poate un truc, ceva.
Cum trebuie sa ma comport?
Cum trebuie sa fiu?
Adevaru' e ca, sunt rapper..plus de asta, si vestimentar. Dar nu vad in asta o problema, daca am hanorace mai largi decat altii, sau blugi, sau un fullcap in cap.
Multumesc anticipat. Dau fundă pentru cel mai complex raspunshappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gândeşti foarte matur pentru vârsta ta. Nu înţeleg. Nu înţeleg de ce nu ai acel "lipici", de care tot vorbeşti. Şi din nou. Vrei să ai acel lipici? Vrei să fii acel băiat după care salivează toate fetele? Unii ar zice "Da", dar tu... Nu pot să-ţi anticipez răspunsul. Tu vrei doar acea fată. Acea consolare. thinking Şi acea fată te-a respins? Mi-e teamă că nu înţeleg.

20 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Mai eu in locu` tau as astepta.
Adica presupun ca nu vrei MUSAI MUSAI sa ai pretena acum, nu?
Mai asteapta ca nu scapi!
Si la intrebarea "Cum trebuie sa fiu?"-> trebuie sa fii... tu. Adica natural.
Stiu ca te enerveaza raspunsu` meu (si pe mine m-ar enerva laughing ) da` ti-am zis ce as face eu.

| Bogdybgd a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Nu ca vreau neaparat, da' totusi, parca ar fi cazu'. oricum, chestia asta nu am cum sa o grabesc, iti dai seama..cand va fi, va fi, eu am cerut cateva sfaturi.
Si nu, nu ma enerveaza raspunsu' tau, ai dovedit ca totusi, iti pasa.

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Bogdybgd):

big grin

| DdoarEuuu a răspuns:

Pai mai intai cu o fate trebuie sa o faci sa rada sa iii dai subiect de barfa sa o faci pe ia sa te placa
Daca dansezi asta e perfect unele fete sunt moare dupa chiesti asta. le dansezi ceva de genu nu prea stiu cum sa iti spun acu

Esti repar: sti sa compui melodii?
Daca da ..compune una in gasca ude sunt si fete n numai baieti `u ..fi comii hasliu ..baga le in seama gadilele. spune-le ca le iubestii..caterinca mare asta trebuie
Lasa`mi mesaji cu id`iu u si iti spn mai multe acu.
Ceaoo..Succestonguebig grin:!

| Bogdybgd a răspuns (pentru DdoarEuuu):

Multumesc mult pentru raspunsul tau!

| Bogdybgd a răspuns:

Multumesc mult de tot pentru raspunsul tau. să vedem ce va fi.
Nu pot sa spun ca, ma ghidez dupa ceea ce spune lumea, am înghitit multe vorbe urate, la aderesa mea..si am ramas acelasi eu. poate asta-i deranjeaza pe unii, dar mie chiar nu-mi pasa.Sarbatori fericite si tiehappy

| anonim_4396 explică (pentru Bogdybgd):

Da-i incolo, ca-i vede Dumnezeu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Mai aşteaptă", "Spirit de turmă". Mi se invârt în cap cuvintele astea. E greu, probabil. Gaşca, anturajul, prietenii. Trebuie să fii în pas cu ei ca să nu fii considerat vreun paria. Societatea. Aş scrie o grămadă pe tema asta. Aş scrie mai mult decât au scris toţi care au răspuns. Dar am o întrebare. Tu ai întalnit pe cineva care să îţi placă(nu doar fizic)? Sau tu ai început să îţi cauţi prietenă de gura găştii tale?
laughing Nu ai niciun viciu. Tocmai asta e problema. Nu, nu te îndemn să te apuci de fumat sau de alcool. Doar că fetele din ziua de azi, asta caută. Un astfel de băiat. Cu vicii. Anyway, poate nu e timpul. Poate că nu ai nevoie. Poate că ar trebui să mai aştepţi. Şi din nou, intervine gaşca. Cum să nu ai prietenă când toţi ceilalţi au? Cam aşa gândeşti tu. Dar, dacă sunt prieteni, nu va conta extrem de mult. Poate te vei simţi prost. Să ii vezi pe ceilalţi cu prietenele. Poate...
Nu mai continui. Nici nu mă interesează dacă ai să citeşti tot. E o aiureală tot ce am scris, cel mai probabil.
Nu îţi urez la sfârşit "Baftă!", ci "Să fii tu! Tu, acel băiat cu haine largi, rapper, fară vicii."

| Bogdybgd a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat timp am pus intrebarea, automat mi-am asumat si raspunderea de a citii tot, doar nu am pus intrebarea asta inutil.
Eu iti multumesc pentru raspunsul tau.
Si da, am intalnit pe cineva care sa-mi placa, nu conteaza aspectul, poate să arate super bine, si cand deschide gura, toata lumea sa-i zica "taci!".
Nu conteaza eticheta, conteaza cum gandeste, cum pune problema, cum actioneaza in unele situatii, cum stie sa zambeasca, si sa-si revina, atunci cand lucrurile se duc pe apa sambetei.
Cat despre fumat si alcool, nu ma fortez sa nu ma apuc, si nu fetele sunt motivul pentru care eu am stat departe de aceste doua vicii, pur si simplu' am considerat ca..sunt nocive, vâzând foarte multe cazuri de acest gen, in care..aceste doua lucruri, care se fac in distractie, au ajuns distructive.
Cat despre gasca, nu poate venii vorba de spiritul de turma, spre exemplu, cei din anturajul meu..sunt foarte diferiti fata de mine, si totusi ma accepta.
Daca as cauta pe cineva doar de dragul de a fi bine vazut, ca am si eu prietena, inseamna ca..ar trebuii sa incerc cu orice fata o relatie.
Dar, eu caut cineva care sa ma inteleaga, eu caut intelegere, eu caut pe cineva care, atunci cand am probleme, poate cu familia, poate la scoala..in acea persoana, sa-mi gasesc consolare, sa-mi gasesc cuvintele magice"totul va fi bine".
Am sa raman mereu acelasi baiat, poate..si daca candva, am sa decid sa ma schimb, poate ca. o voi face spre binele meu, dar, sunt sigur ca viciile nu or' sa ma ajunga.

| Bogdybgd a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu vreau sa fiu acel baiat dupa care saliveaza toate fetele, eu imi caut o fata care sa ma inteleaga, si pe care..si eu la randul meu, sa o inteleg, atunci cand are probleme, si cand e deceptionata.
Fata de la care ma asteptam eu la un raspuns pozitiv, m-a respins, pe niste motive absolut stupide, si ciudate.
Iar eu..incerc sa o iau de la 0.

| anonim_4396 explică (pentru Bogdybgd):

Mult noroc, atunci! Altceva... ce să îţi urez? Să fii iubit! happy

| anonim_4396 explică (pentru Bogdybgd):

Gândeşti foarte matur pentru vârsta ta. Nu înţeleg. Nu înţeleg de ce nu ai acel "lipici", de care tot vorbeşti. Şi din nou. Vrei să ai acel lipici? Vrei să fii acel băiat după care salivează toate fetele? Unii ar zice "Da", dar tu... Nu pot să-ţi anticipez răspunsul. Tu vrei doar acea fată. Acea consolare. thinking Şi acea fată te-a respins? Mi-e teamă că nu înţeleg.

| MarieBGossipGirl a răspuns:

Nu bei, nu fumezi, esti curajos, rapper...Sunt confuza cum-de n-ai prietena...WoW..Vin-o la mine! big grin

| Bogdybgd a răspuns (pentru MarieBGossipGirl):

Probabil ca in orasu' din care provin, nu sunt vazut bine, sau cel putin de fete.
Raspunsul tau chiar m-a facut sa zambesc!

| MarieBGossipGirl a răspuns (pentru Bogdybgd):

Hey! Dar care-i problema cu "fashion"? E si normal sa-i placa unei fete tipii cool imbracati, mai ales ca esti obligat sa fii cool daca esti rapper. Incearca sa-ti creezi stilul tau si sa fii tu insuti, ca nimeni altu, pe mine asta ma atrage big grin
Mai ales daca spui ca esti curajos, fii curajos in toate planurile, succes*)

| RebeccaJ a răspuns:

Majoritatea fetelor îşi doresc să fie împreună cu un băiat mult mult mai mare decât ele. Altfel nu pot să îmi dau seama de ce nu te accepta... Dar nici tu nu trebuie să te arunci chiar la prima pe care o vezi happy

| Bogdybgd a răspuns (pentru RebeccaJ):

Nu ma arunc la prima fata pe care o vad, si..nu ma bag in seama cu orice pret, acesta este adevarul.
Mai mult conteaza modul ei de gandire, decat aspectul.

| Loredana98 a răspuns:

Eu nu inteleg, din descrierea ta eu te-as fi acceptat din primabig grin.Mai ales daca nu bei, nu fumezi, etc...si mai esti si raper.Eu cred ca fetele nu te-au acceptat pentru ca ele prefera unu mai popular, mai fitos (eu stiu) adica ai intrebat fete de astea mai fitoase(presupun). Desi sa fiu sincera, daca ti ai exprimat iubirea in fata lor si nu pe net, eu nu stiu ce mai vor (adica ma refer ca unele sunt suparate ca prietenii lor le spun ca le iubesc prin mes sau fb). Poate inca nu ai gasit fata potrivita.Mai incearca, pana la urma ai sa ti gasesti o fata care sa i fii pe placul ei.happy

| Bogdybgd a răspuns (pentru Loredana98):

E adevarat, fetele din ziua de azi(unele) se uita dupa baieti la moda, si ca sa fim sinceri, moda asta, daca poate fi numita asa, cu haine mai largi. a culminat undeva prin anii '90, pana-l 2005 - 2006, ca sa spun asa.
Nu sunt o persoana populara, si nici nu-i asta scopu' meu in viata.
Fetele din ziua de azi, se uita mai mult dupa frezati, dupa tipi de astia "fashion" sau cum vrei tu sa-i numesti happy

| Loredana98 a răspuns:

Sa stii ca si eu sunt mai timida si nu sunt cea mai populara din gasca (si nici nu vreau sa fiu) si nu stiu daca ma place cineva pentru inteligenta, talentul, etc...meu, ci la felul cum arat si chestia asta nu-mi place deloc si nu ma ajuta cu nimica, ca ma plac pentru asta. As vrea sa ma placca cinevala cum sunt eu, dar daca nu se poate, asta este.Fii tare asa cum sunt si eu.happy

| Bogdybgd a răspuns (pentru Loredana98):

Incerc sa fiu tare, si momentan imi iese, nu mi-am iesit din minti, in tot acest timp, si crede-ma. a fost o perioada, si e..indelungata rau de tot.Multumesc mult pentru raspunsul tau!