| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema, am nevoie de ajutorul fetelor, da' si baietii sunt rugati sa-mi raspunda in caz ca ma pot ajuta cu ceva.
Eu sunt, rapper, sau cel putin ascultator de Rap/ Hip Hop. Ascult din 2006, şi mă imbrac larg de prin 2008/2009, la început nu mă imbracam tot timpul, dar usor usor am ajuns sa am in dulapuri numai haine largi. Port hanorace largi, blugi largi, skate shoes, iarna bocanci, fullcap-uri, camasi largi in carori, bandane pe cap ( rar), geci largi, tricouri largi, maieuri de baschet. La inceput nu am fost acceptat cu hainele astea, da' usor usor lumea s-a obisnuit cu mine.
Problema e ca..de 1 luna a aparut o fata in viata mea, o fata la care tin (la celelate n-am tinut, eram indiferent cu ele). la fata asta chiar tin, pot sa spun ca o iubesc, si ea ma place, ne-am destainuit chestiile astea acum 3 zile, ne-am intalnit de cateva ori si prin gesturile ei mi-am dat seama ca ma place chiar inainte sa-mi spuna.
Acum 3 zile am avut o discutie mai. aprinsa, sa zic. Si am intrebat-o lucrurile care-i plac la mine, mi-a spus ca-i place faptul' ca sunt diferit, ii place si faptul' ca ma imbrac in haine largi. Atunci, m-am bucurat, m-am bucurat ca ma accepta asa cum sunt.
Aseara, am vorbit din nou, si.a venit subiectul haine, mi-a spus, si a incercat sa ma convinga sa incerc si altceva, sa incerc haine stramte, tenisi, sa-mi fac si freza, i-am spus ca nu-mi sta bine in haine stramte, eu fiind slab si inalt. Problema e ca eu tin la ea mult, o iubesc!
Si, n-as fi in stare sa o dezamagesc, dar nu pot sa renunt nici la stilul vestimentar, am incercat sa-i explic, si mi-a spus "Ok, nu vreau sa schimb pe nimeni, iti sta bine asa, dar trebuie sa incerci si altceva". Eu, nu accept schimbarea, si. simt ca, din chestia asta pot sa o pierd, ori imi schimb stilu' vestimentar, ori o pierd. Sunt la o cumpana dintre doua lumi, nu stiu ce sa fac.
Orice sfat e primit!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| YoH22 a răspuns:

Stiu cum e si eu sunt rapper si asta mi-a cerut si mie o fata sa ma schimb si am reusit in linii mari da odata m-am enervat pe ea si m-am inmultit cu doi si a fost rau de totlaughingdeci nu te schimba pentru ea, daca iti cere sa te schimbi inseamna ca nu te iubeste.

| Blu3HusKy a răspuns:

Salut.Eu zic sa iti schimbi stilul in haine mai stramte ca iubita ta sa te placa dar nu-i nimic ca esti slab si eu am un prieten care este slab si poarta haine stramte nu ste nimic prin asta tu poti face ce vrea dar poarta haine stramte si haine largi si o sa vezi ca iubita ta o sa te placa si daca te-a intrebat si de frizura schimbati una tare si te duci la frizer si ii explici cum vrei si ii ceri parerea si iubitei tale de frizura ta, deci fa ce te-am zis euwinkingwinking Multa Bafta si ai grija ce faci!happywinking Funda te rog?:dbig grinwinking

| BogdanBUG a răspuns:

Pisa-te pe ea, daca vrea sa te schimbe e clar ca nu prea te place asa cum esti.Zi ca tu ramai la fel, ii place bine, nu-i place, pa.Stiu ca e greu dar nu lasa pe nimeni sa te schimbe.

| NoStres20000 a răspuns:

Daca tine la tine cu adevarat te accepta asa cum esti.

| SuperMaria099 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incerci cate putin sa te schimbi.Schimbarea nu este rea. Daca iti place asa de tare de acea fata incearca sa te schimbi putin cate putin pentru a o face fericita.happy Daca nu vrei sa te schimbi, s-ar putea sa o pierzi si nu cred ca aceasta e o alternativa. Incearca macar de dragul fetei.happy