| Saddelyx a întrebat:

Am si eu o problema.La scoala eu sunt destul de buna la handball (in poarta),dar nu sunt in echipa scolii.Vineri echipa de fotball de fete pleaca la Braila pentru un meci si profesorii de sport ma tot bat la cap sa vin si eu ca portar...Sincer,eu as vrea sa merg,dar chestia este ca mama nu prea este de acord cu chestiile astea.Si ca sa fie si mai rau ,plecam vineri seara si nu intoarcem duminica dimineata...Ce ar trebui sa fac?Sa o intreb sau sa le spun profesorilor ca nu ma lasa?Daca e sa o intreb,cam in ce fel as putea sa o conving sa ma lase? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Eu gîndesc că normal este să le spui părinților și, dacă este să te ocupi de sport, normal este ca ei să știe și să înțeleagă și efortul tău, extrașcolar, dar și faptul că sportul implică deplasări pentru concursuri, competiții și deci să lipsești de acasă 3, 4 sau chiar și mai multe zile.