| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.sunt din ploiesti si parinti mei au o casa in suceava, ma saturat ca in fiecare vacanta sa merg acolo pentru ca nu mai am timp de prieteni.de nimicccccccc+ma plictisersc ingrozitor... avevi vreo idee cum sai conving sa ma lase acasa? va rog11! multumesc!

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Spune-le sa iti respecte decizia indiferent de reactia lor, fa-i sa creada ca toti ce-i pe care ii apreciezi si ii respecti, pe care ii consideri prietenii tai adevarati, sunt aici in Ploiesti. Daca dansii iau aminte ca tu ca nicaieri nu te simti ma bine ca acasa, se vor razgandi.

| liveincolors a răspuns:

Poti si in Suceava sa-ti faci prieteni. Dar daca nu, zi-le pur si simplu ca nu iti place acolo, n-ai ce sa faci si preferi sa stai in Ploiesti.

| Larette a răspuns:

Probabil nu au incredere in tine, si de asta te iau de fiecare data cand pleaca si pe tine.
Ori, ei poate cred ca tie iti face placere sa pleci la Suceava.

| SeNyS a răspuns:

Poi spune-le ca nu iti place acolo, si ca vrei sa ramai la Ploiesti, si ca daca nu au incredere in tine sa te lase singur/a ii vei vizita tu pe ei, sau invers. Poti sta cu un prieten/a pe parcursul vacantei sa nu te mai simti singur/a!