| alexandra_3727 a întrebat:

Am si eu o problema... tata pleaca din tara pentru 3 luni. si am avut o discutie cu parintii mei, mentionez ca am 16 ani si din anumite motive ei nu prea sunt de aord cu prietenul meu cu care sunt de 6 luni. am pov in o alta problema despre asta in fine... stand de vb cu ei mi-au spus urmatoarele: dupa ore o iau pe sora mea d la bunici o aduc acasa facem teme. seara nu ies afara deloc doar in weekend. pana acum ieseam in fiecare seara. mi-au spus ca sa ii spun prietenului meu ca nu vreau sa ies decat in week si doar 2 ore acolo sa vad daca el face ca mine si daca chiar ma iubeste. dar eu nu am nevoie de aceasta dovada pentru ca am facut deja asta: nu am vb cu el o saptamana si mi-a dem ca ma iubeste in saptamana asta si ma tot cautat, sunat a venit dp mine la liceu si etc. SI SIMT CA MI-A PIKT CERUL IN CAP. de ce toate astea? pentru ca pana acum aveam libertate si dintr-o data sa nu ies decat o data pe saptamana afara si in weekend si asta? angry iar inainte ieseam si in club. e total absurd. si asta pentru ca mama lucreaza si nu sta sa ma astepte p mine seara ca e obosita CHIAR DACA AM CHEIE? la scoala am note mari c sa mai zic. vreau si eu pareri. poate sunt eu nebuna dar cred ca procedeaza totaaal gresit si daca o sa faca chiar cum a spus eu o sa ma schimb pentru ei total in comportament imi promit mie singura asta

4 răspunsuri:
| deea17_7351 a răspuns:

Gandeste`te daca ai facut ceva sa se indoiaska de tine poate se ingrijoreaza chiar daca ai cheie poate ca in tine vede un ajutor pe care nu l-a avut si acum are nevoie ...incearca sa o asc o vreme pana revine situatia la normal iar prietenul tau daca te iubeste te va intelege happy

| DariusAdrian a răspuns:

Asa si intrebarea care era?

| Kiddu08 a răspuns:

Poate tatal tau vrea ca thu sa fii in sigurantsa.happy. sh daca el pleaca din tsara vrea sa stai mai mult acasa.sa nu mai iesi.rietenul tau poate veni la tine acasahee hee. ca sa va vedeti:*.

| spinbogdan a răspuns:

Ai face bine sa ii asculti pe parinti, dar ar trebui sa iti dea mai multa libertate totusi ai 16 ani sti ce faci si ce prieteni sa iti alegi eu iti spun sa iei decizia corecta nu lasa supararea sa te duca pe un drum gresit.