| alexandra_7131 a întrebat:

:* am nevoie de ajutor plss...este o chestie mai complicata.am cunoscut un baiat acum vreo 3 ani, ieseam in fiecare weekend ( el sta in alt oras, nu departe, dar vine in fiecare weekend aici A inceput scoala, iar relatia nostra s-a cam racit, apoi am vb iarasi etc ( credeti'ma laughing au fost numai urcusuri sh coborasuri ). El a inceput sa ma placa, si eu il placea f mult la randul meu ( asta s-a intamplat anul acestatongue), ne distram impreuna, radeam, sh poana la urma am inceput o relatie foarte frumoasa ( sh prima mea relatie Serioasa), care a durat aproape 5 luni. acum este vacanta de vara, sh o sa stea toata vacanta aici, motivul meu de bucurie laughing, dar. saptamana trecuta s-a intamplat ceva ciudat, nu ne'am mai intalnit, a spus ca are pootzina treaba, da am inteles sh i'am spus ca nu este nici o problema. intre timpo eu am iesit cu prietena mea cea mai buna, sh l'am vazut pe el, care iesise cu prietenii lui, am trecut pe langa el dar nu ma bagat deloc in seama, asa ca i'am trm un sms sh l'am intrebat ce s-a intamplat dar nu mi-a rasp. M'am gandit ca poate a vrut sa iasa sh el cu baieti, dar putea sa imi spuna, in fine, am acceptat, dar asaha a continuat toata saptamana, m'a ignorat total, iar relatia dintre noi s-a racit FOARTE mult. Nu am mai vb cu el deloc, am incercat sa dau de el, i'am trms sms. urii dar nu mi-a rasp, iar ieri am aflat de la prietenul lui ca nu mai vrea sa fie cu mine dar nu vrea sa imi spuna! Nu ii inteleg deloc comportamentul, nu i'am facut absolut nmc ca sa ma respinga asa dintr-o data. nu am mai iesit din casa, am simtit ca cerul pic pe mine, am plans toata ziua crying((, nu mai sunt in stare de nimic, simt ca viata fara el nu are nici un rost, oricat de mult as incerca sa merg mai departe, simt ca fara el nu mai pot continua.crying(((((((, nu mai vreau sa il vad, imaginea lui imi rascoleste amintiri foarte frumoase poe care nu le voi putea uita NEVER. IL VREAU INAPOI. va roog, dati'mi sfaturi! crying(

Răspuns Câştigător
| whitedeea a răspuns:

Draga alexandra nu cred ca trebuie sa fii asa de trista.Stiu ca tii mult la el si ca nu il poti uita usor, dar trebuie sa treci peste, viata merge inainte si o sa ai parte si de lucruri frumoase.Nu se opreste totul la el,vei gasi pe altcineva care va fi alaturi de tine si care te va placea la fel de mult cum l-ai placut si tu pe acest baiat,dar,odata ce el se comporta asa tu nu trebuie sa ii arati ca iti pasa,fii indiferenta,nu poti sa stii ce are el in minte,dar tu trebuie sa fii puternica si sa incerci sa il uiti si sa nu il mai intrebi de ce se comporta asa, daca nu ti-a spus de la inceput lasa-l, o sa isi dea el seama odata si odata de prostia pe care a facut-o. Sper ca te-am ajutat si ca o sa il poti uita.Succesc in continuare!

8 răspunsuri:
| SimonaAdina a răspuns:

Parerea mes este ca nu te-a iubit niciodata... daca te-ar fi iubit cu adevarat, nu ar face asa ceva.Stiu ca iti este greu pentru ca il iubesti dar incearca sa te gandesti ca nu este decat un nesimitit care nu a stiut sa te aprecieze, esti tanara si frumoasa o sa iti gasesti pe altcineva doar nu este singurul baiat.Stiu ca acum iti este greu dar gandestet-te ca pe el nu il intereseaza de tine si de ceea ce simiti tu,si nu cred ca avea ganduri serioase cu tine pentru ca daca ar avea atunci ti-ar fi dat macar o explicatie pentru faptele sale.El a vrut sa iti demonstreze atat tie cat si prietenilor lui ca nu-l intereseaza persoana ta,pentru el ai fost doar un trofeu.O sa vezi ca o sa fie bine peste putin timp,incearca doar sa nu te mai gandesti la el, si daca o sa te gandesti, gandestet-te mai bine la tot raul pe care ti la facut mai bine si asa o sa-l uiti mai repede.Cand ai sa gasesti pe altcineva ai sa vezi ca de fapt nu a fost o iubire adevarata ci doar o simpla atractie.

| xAbb a răspuns:

NU vreau sa te intristezi, Dar poate a gasit pe alta.Stiu cum e sa suferi. Incearca sa-l uiti si sa nu care cumva sa te apuci de ascultat muzica care sa te faca sa plangi, iesi cat mai mult din casa cu prietenele si uita`l.Stiu ca e greu,dar daca nu ai vointa nu vei reusi.din cate am citit, inteleg ca ai tinut mult la el, stiu ca nu e usor, dar incearca.incearca sa-l scoti din inima si sa devii indiferenta la tot ce tine de el, pentru a`l uri gandeste`te la faptul ca te-a facut sa suferi.Asa sunt baietii.nu stiu cand ranesc.Inteleg ca nu vrei sa-l urasti dar daca el e asa, nu merita sa suferi din cauza lui.
@TheMaster01 ceea ce i`ai zis tu e destul de bun insa pentru petreceri la piscina si alte chestii ai nevoie de o situatie financiara mai buna happy
Sper ca te-am ajutat.Tyt

| TheExpert01 a răspuns:

Uite un sfat: Daca vrei sa iti revii uita de el cunoaste noi persoane fa ceva ce iti place foarte mult de exemplu: eu am 11 ani si mi-am facut un club secret shhhh! si eu si prietenii mei mergem zilnic acolo si ne distram PE CINSTEEEEEEE. Asa iar daca nu vrei sa iti revii sa stai asa toata viata sa mori singura uite-te intruna cu poza la el etc la filme... Ps: inca o chestie de distractie: Fa o petrecere ori la piscina ori in pijamale daca o faci in pijamale uite ce trebuie sa faci: Cu o zi inainte ia-ti: perne sacuri de dormit cipsuri lanterne(de zis povesti) a dar mai intai intreaba parintii daca te lasa daca te lasa invita-ti toti prietenii(mai putinz pe el) si distreazate pune si tu niste filme la calc de groaza distreazate UITA DE UN MEMERNIC CARE TIA DISTRUS INIMAA fundita?

| PisyRock a răspuns:

Buna. Si eu am trecut prin acelasi lucru (numai ca relatia noastra a durat 2 saptamani). El m-a parasit pentru fosta lui iubita. Si eu am suferit mult, ziceam ca e alesul meu etc. dar am facut totul ca sa ma distrez si am reusit. stai cu cei mai buni prieteni ai tai, distreaza-te si fa o petrecere in pijama ca sa-ti revii! Bafta :* >big grin

| alexandra_7131 explică:

Uite, the master, nu intelegi ai doar 11 ani, NU VREAU SA IL UIT, vreau sa fie din nou al meu, iar chestie cu clubul., nu crezi ca st pootzin cam mare pentru asta? oricum, mersi pentru sugestiiwinking

| alexandra_7131 explică:

Trebuie sa mai adaug ceva big grin, aseara am iesit cu gasca, sh m'a tot sunat cu privat (mi-am data seama ca e el), sh a recunoscut ca este el sh ma tot intreba cu cine sunt, i'am spus, sh mi'; a zis ca o sa vb mai inkolo. Apoi a vnt sh el, exact atunci cand eu am plecat acasa, sh i'am spus ca nu mai ies( desi as mai fi stat! si am facut o mare prostie, poate lucrurile luau alt fagas daca as fi ramas ). de atunci nu ma mai sunat, sh m-am intalnit cu el DIN NOU la magazin, prietenii lui m'au salutat, el a rams mai in urma, i'am zis un ''buna;; dar nu mi' a rasp, desi dupa afat lui se vede CLAR ca il doare sh ca sufera, sh prietenii lui mi''au spus ca nu se mai distreaza ca inainte. Dra nu pot concepe dupa atatea amintiri frumoase, sh totusi 5 luni, crying sa o rupem definitiv, macar daca am ramane amici, desi am presimtirea ca va veni din nou la mine,, intr-o zi crying

| jumpsuide a răspuns:

Asa ceva am patit si eu.habar n.am cu ce am gresit.da m.am resemnat si acum putin imi pasa de persoana lui sper sa.ti treaca si sa te simti mai bine :*

| andrei_9558 a răspuns:

Trebuie sa in facisa creada ca esti cu altcineva si sa incerci sa-l faci gelostongue.atunci el va fi farte gelos si dupacea te va vreainapoi dar nu acepta din prima si zii ca stai cualtcineva pana pusca de gelos crede-ma asa fac ceimai multin situatia ta. deci incearca sal fai gelos sivei vedea ca va incerca sa se apropie detne.nu mai fi asa suparatapt ca daca te va vedea asa nu va crede ca esti cu altcineva ti fii calma ingnoras si u si lasa-l cevatimp singur sa vada cum e. iti garatez ca in cel putin 2 saptamani nu va mai putea fara tine si cand va veti vedea iar uitate drept in oki lui si iti garantez ca vei vedea pe ochi lui ca te place deci fa ce tiam spus si dupa ceva timp il vei privi drept in ochi si iti garantez ca se va intragosti iaras de tine. iti doresc sa aveti numai fericiri si sa va impacati pentru ca nu merita sa stai suparata degeaba. pentru ca el e un idiot.gandestete bine si daca vrei sa il cuceresti air fa ce tiam spus dar eu zicmai bine gandeste-te de2 ori sau chiar de 3 ori sau poate 4ori daca chiar il vrei inapoi dupa tot ce ti-a facut eu in locul tau nu las mai vrea inapoi pentru ca m-as gandi ca este un idiot si de ce sa mai incerc daca am vazut ca nu a mers.deci gandeste-te de multe ori inainte si gandeste-te da chiar il vrei inapoi. si daca nu reusesti si te gandesti un pic mai bine iti veida seama ca sunt mai multi baieti in lumea asta si nu doar el. sper ca team putit ajuta te pup pa:*