| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Un prieten a pus o poza pe facebook cu mai multe persoane iar pe mine a pus eticheta altui baiat si la comentarii persoana care era etichetata pe mine a spus de ce e etichetat pe mine si a mai zis ceva care ma deranja.cum sa raportez poza sau comentariile fara ca ei sa stie? ajutati-ma urgent.

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai spune-i prietenului tau sa mute tagg-ul, sau poti sa stergi chiar tu tagg-ul de acolo cu numele tau. Dai pe poza, si in dreapta sus sub nume scrie "Hidden from timeline" dai sa ascunzi poza din timeline, apoi iti apare "want "nume" to take'it down? remove/report tag. Si dai click pe remove/report tag si alegi optiunea "i want to untag myself. si gata!

| anonim_4396 explică (pentru IsabelaIssa):

Nu intelegi.sunt si eu in poza aia dar eu nu sunt etichetat, e altcineva etichetat pe mine.si persoana aia a zis de ce e etichetat pe mine si alte chestii.eu vreau sa stearga decat comentariile rautacioase

| IsabelaIssa a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai cel ce are poza poate sa stearga comentariile. Trebuie sa il rogi pe el. Tu le poti ascunde sa nu le vezi, dar altii le pot vedea.