| AnaGabitza95 a întrebat:

Am terminat clasa a8a. acum sunt boboaca. am intrat la un liceu ff bun din alt oras. dupa cateva zile am zis ca vreau sa ma transfer. intrasem deja intr-o depresie. plangeam. ziceam ca nu mai vreau sa merg la scl. vorbisem cu parintii sa ma transfer la liceul de la mine din oras. nu au fost de acord, dar n-au avut de ales si m-au transferat. au trecut cateva saptamani de cand m-am transferat. acum a inceput sa-mi para rau ca m-am transferat. mi-e dor de colegi sad nu stiu ce sa ma mai fac. vreau inapoi la acel liceu crying(. liceul la care sunt acum e un liceu bun, insa nu-mi plac colegii. cei mai multi sunt veniti de pe la tara. n-ai ce sa vb cu ei crying(. sunt satula. as vrea sa ma transfer inapoi, dar mi-e rusine de parinti. profesori, director. inainte consideram ca am facut o mare prostie ducandu-ma la acel liceu, insa acum consider ca am facut o prostie transferandu`ma. aveam media ff mare si-acum imi pare rau crying(((( tata de multe ori imi reproseaza ca am fost bleaga ca am renuntat la acel liceu. mama nu era de acord. dar eu n-am ascultat. si-acum imi pare rau crying( ce pot sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| RoRoxana a răspuns:

Prea multe nu mai poti face dar incearca sa le explici parintilor cum ne-ai explicat si noua.Pentru asta sunt parintii.Acum conteaza si de ei daca vor fi de acord sa te transfere din nou sau nu. S-ar putea sa nu fie de acord din prima si sa-ti spuna ca trebuie acum sa suporti consecintele insa insista si spune-le ca iti e foarte greu si ca nu mai poti continua asa. Ori te transfera inapoi ori nu mai mergi deloc la liceu! Pana la urma incercarea moarte nu are.Sunt sigura ca parintii vor intelege si ca totul va fi bine. Te pup:*