| AnonimDedicat a întrebat:

Am terminat liceul de curand si nu stiu ce sa fac, am permis B, as pleca in afara dar nu stiu cum, nu stiu ca ce sa ma angajez, oare daca sunt sofer incepator ma pot angaja prin afara pe la firme de curierat cum ar fi Amazon?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Permisul nu te ajuta la nimic afara, ca nu te poate angaja nimeni ca sofer profesionsit, cand tu esti abia incepator. Pana si cei de la amazon aleg tot soferi cu experinta ca-s satui de accidenete si intarzieri de livrari.

Recomand sa faci un curs de merserii in tara, sa te califici in ceva, sa ai sanse sa-ti gasesti de munca, ca afara poti merge la cules de capusuni, asparagus sau in constructii, fiindca esti necalificat.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca știi limba engleza la nivel conversațional, poți încerca.