| sunnylove a întrebat:

Am trecut clasa a 9-a si nu sunt multumita.Am intrat la profilul stiinte ale naturii, dar as vrea mate-info la un liceu mai bun si mai aproape de casa. Cum ma pot transfera? Daca vorbesc in septembrie sunt sanse sa prind un loc la liceul la care imi doresc?

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

X= liceul la care ai intrat
y= cel la care vrei sa te transferi
Da, deci mergi la inspectorat şi depui cerere de transfer alături de un părinte. Dar între timp depui şi dosarul la liceul x pentru că în caz că ţi se respinge transferul să ai un loc stabilit, să nu rămâi pe dinafară. Dacă transferul ţi se aprobă mergi şi iei dosarul de la liceul x şi îl duci la liceul y pe baza hârtiei pe care o primeşti de la inspectorat cum că ţi s-a aprobat transferul. Baftă

| Deutza_4524 a răspuns:

Stai linistita si eu am patit acelasi lucru.am intrat la acelasi liceu numai ca am intrat la profilul stiinte ale naturii desi vroiam filologie.asta e, la fel vreau sa ma mut dupa un semestru o sa dau o diferenta sh gthappy daca ma voi acomoda cu colegii si ma voi intelege super bine mi'e teama ca voi mai putea sa ma mutbig grin...si voi incerca sa ma obisnuiesc sh cu materiile care nu imi plac.chimia,fizic,matematicalaughing)rolling on the floor
Succes!
fundita?big grinbig grinbig grin

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Pai, anul trecut era mai usor sa te transferi pentru ca in repartizarea computerizata la undele licee nu se puneau in joc decat 28 de locuri din 30, insa anul asta, de cand s-a anuntat ca toatele clasele trebuie sa fie de 30 de copii ( adica toate locurile se ocupa in urma repartizarii) iti trebuie si noroc ca sa gasesti in acel liceu si la profilul pe ca ti-l doresti o persoana care sa vrea sa se mute la fel ca si tine. Daca nu reusesti sa te transferi in septembrie, incearca in urmatorul an pentru ca este foarte probabil ca unii sa fi ramas repetenti, iar tu sa le iei locul.big grin
Iti urez succes si sper sa te poti transfera din prima. Pare rau ca nu ai intrat unde vrei tu... fundita? plz, am doar una puppy dog eyes