| Callmebaby a întrebat:

Am trecut cls 9 si am probleme medicale, mai exact luxatie congenitala de sold. Vara urmatoare mi se va pune proteza totala de sold pe partea stanga, unde am probleme. Ideea este ca soldul meu pretentios nu vrea sa stea si el mai ascus, din contra, doreste sa se faca observat. Desi port tricouri largute, se observa clar ceva rotund iesit in afara, ca si cum as avea ceva băgat in buzunar si tot tacamul cu coloana putin deformata si ce mai impune luxatia. Toti copiii se uita la mine ca la o ciudatenie, poate curiosi, poate nepăsători, poate se intreaba 'ce naiba are asta', dar nimeni nu imi adresează intrebari cu ce am, de ce, etc. Cum pot sa uit de asta, sa urc scarile fara capul plecat si sa-mi pese de parerile si prejudecatile celorlalti? La generala toti imi stiau povestea si ma simteam mai putin stânjenita, pentru ca ma acceptau cu tot cu 'defectul' meu locomotor. Am aceasta malformatie din nastere, dar nicio operatie nu a fost cea miraculoasa pana acum, si toate au dus usor la agravarea situației intr-o masura sau alta.

1 răspuns:
| XxKAMELIAxX a răspuns:

Nu stiu ce inseamna pentru ca nu am trecut prin asa ceva, doar ca..incearca sa fii calma, rabdatoare si chiar daca toti se uita urat la tine..aceasta problema nu e una cu care sa te faci de ras, ba chiar unii ar trebui sa te ajute si sa vorbeasca cu tine. happy Nu te simti prost pentru ceea ce nu trebuie.
Bafta in viata! siiii..esti cls a 9-a..pe ce profil esti? Eu sunt a opta si sunt indecisa =]