| DelphhiN a întrebat:

Am un card la aparat si pc ul nu citeste pozele, aparatul in schimb da, dar cand pun cardul in laptop il citeste si spune ca trebuie formatat, iar cand incerc sa l formatez imi spune ca nu este cunoscuta capacitatea, vreau sa mentionez ca si la alte 3 carduri imi face la fel.
Am formatat cardul in aparat dar degeaba, cand il pun in pc face la fel.
Ce pot face?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cardul tău e „pe moarte". Descarcă pozele din aparat legându-l la PC prin cablu USB. Dacă așa nu merge, poți încerca un soft (Recuva sau oricare altul) de recuperare a datelor.

| DelphhiN explică (pentru mihai69):

Ok, dar totusi am 4 arduri si toate fac la fel? ce toate sunt "pe moarte"

| mihai69 a răspuns (pentru DelphhiN):

Nu e imposibil. sad
Încearcă eventual un cititor de carduri extern (sunt peste tot, la prețuri începând pe la 15 lei).

| DelphhiN explică (pentru mihai69):

Am incercat cu carduri mici care le pun in telefon, degeaba

| SasNetRomania a răspuns:

Am vb si pe mess despre aceasta problema, slotul tau de card din laptop e defect!
iti trebuie un cititor de carduri si vor merge toate 3.