| Anonimais a întrebat:

Am un coleg de banca, băiat, de care eram îndrăgostită. Acum pur și simplu nu mă mai pot înțelege. Câteodată simt cum am nevoie de el, sa fiu bine, alteori mi-e scarba de el când văd ca sta cu alte fete. Simt nevoia sa-l iau in brate, sa-l tin de mana, doar ca nu sunt în stare. El mă mai atinge din greseala. De vrut nu prea vreau sa fim împreună, dar totodată încă-l mai plac. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din descrierea ta, se pare ca esti teribil de geloasa si de aici comportamentul tau acid, cand el nu-ti mai acorda atentie, sau discuta cu alte fete.
Ai putea a te potolesti, ca baiatul ala nu-i papusa ta sa-l controlezi si manipulezi cum doresti. Evita sa-l mai iei in brate, ca nu-i sanatos sa faci asa ceva, in special baietilor.
Poarat-te frumos cu el si incearca sa accepti ideea ca acel baiat, nu este o papusa, ca aatare, are voie sa stea de vroba cu oricine doreste, chiar daca este 1 fata sau 20 de fete, fara sa-ti ceara tie voie sau sa-ti dea raportul.
Invata sa-ti respecti colegii si sa-i tratezi cu bun simt, fara sa mai sari pe ei sa-i iei in brate.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu vrei să fii cu el arunci care e problema?
Lasă-l în pace.