| Kimball a întrebat:

Am un complex estetic, cum pot trece peste asa ceva, sa ma accept asa cum sunt.
Voi ați avut vreo problemă de genu?
Cum ați depăsit-o?

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Privind complexul, ca pe un dar al naturii și cine mă place cum sunt bine, cine nu, la revedere!
Nu există boală, există bolnav!
Nu există complex fizic, ci moral, sufletesc!

| Violleta2022 a răspuns:

Toti avem complexe de acest gen, doar ca nu le spunem in gura mare si incercam sa le ascundem cat putem de bine.
Deci, invata sa te relaxezi si sa treci peste acel complex, posbil ca prietenii nici sa nu-l observe, dar pentru ca tu-l cunsoti, iti este frica.
Atata vreme cat nu este vorba de o boala care sa-ti mutileze fata sau corpul, nu vad nici un fel de problema, sa treci "complexul" ala, ca invizibil.

| Plato a răspuns:

Sunt de acord cu romeo78. Raspunsul lui denota maturitatea sa. Nu trebuie sa te intereseze astfel de aspecte, fizicul e neimportant, trecator. Concentreza-te pe suflet, fa-l sa fie frumos, atunci bunatatea emanata ii va face pe toti sa te vada cat se poate de frumos si sa ignore orice defect fizic.winking