| SuntBunPrietenCuVoi a întrebat:

Am o problema vara asta tatal meu a spus ca daca nu invat pentru a trece la liceu(trec clasa a 8) nu voi mai avea ce sa discut cu el.
El a dat bani la meditatie la mate si degeaba...
Vreau ca in var asta sa invat si nu stiu cu ce sa incep crying
Nu accept raspunsuri de genu' lasa-te sau dastea.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bubbico a răspuns:

Parerea mea, sincer, este sa vezi intai la ce nivel te afli. Rezolva niste teste de la diferite clase (Spre exemplu, rezolva un test, la algebra sa zicem, de clasa a 6. a. Daca poti sa il rezolvi destul de bine, adica in mare parte, incearca sa rezolvi unul de a 7.a, etc. Cand nu vei mai putea sa rezolvi bine un test, inseamna ca te afli sub acel nivel, deci trebuie sa incepi sa inveti de acolo)
Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic, chiar daca pare putin complicat.
P.S: Si eu trec a 8. a, dar sincer nu am probleme la nici o materie, pana acum am incheiat cu 10 fiecare an, si am fost olimpica nationala la 2 obiecte...
Succes, si nu uita: NU EXISTA IMPOSIBIL!

2 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Nu prea ai ce sa inveti, materia la matematica de clasa a VIII-a e schimbata si FOARTE GREA! Cel putin eu sunt in plop cu matematica, trec clasa a9-a si pot spune ca e greu in clasa a VIII-a la matematica...si nu numai.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ar trebui sa incepi cu inceputul. Gen inca de din clasa a 4-a, rezolva multe teste si unde nu stii sa rezolvi intreaba pe cineva mai mare care se pricepe.