| anonim_4396 a întrebat:

Am un fel de problema, daca as putea sa-i zic asa.de vreo 5 luni vorbesc cu un baiat cu 4 ani mai mare decat mine.in acest timp el a vorbit si a fost cu mai multe fete,chiar foarte multe,insa de fiecare data s-a intors la mine, cerandu-si scuze, iar eu l-am primit de fiecare data inapoi.de 5 luni, de cand ne cunoastem eu nu am fost cu niciun baiat pentru ca eu numai la el ma gandeam, nu concepeam sa fiu alaturi de alt baiat.de la inceputul acestei luni am inceput sa vorbim iar si mi-a zis ca s-a schimbat.ne-am intalnit de cateva ori si mi-a zis ca tine la mine si ca vrea sa ii fiu alaturi,doar ca mie imi este foarte greu, gandindu-ma mereu ca l-as putea pierde, chiar daca mi-a promis ca nu ma va lasa. apoi mai este problema cu increderea..eu pot sa zic ca am destula incredere in el,avand in vedere prin ce am trecut,insa el este foarte gelos. ultima oara cand a vorbit el cu o fata am zis ca nu se mai poate,ca ar trebui sa imi gasesc si eu un altul,dar bineinteles ca nu a mers, fiindca eu la el tineam. avem tot felul de certuri din cauza unor motive stupide, pot sa le zic...gelozia lui, mai mult.va rog, dati-mi si mie niste sfaturi.tin foarte mult la ascest baiat si nu as vrea sa ma gandesc la cum ar fi fara el.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca vrei sa nu suferi din cauza lui ar trebui sa te desparti de el si sa ti gasesti unul care sa te respecte

| LolaLollita a răspuns:

Eu zic sa incerci sa te gandesti si cum ar fi fara el. Ti-ar fi cel mai bine. Gelozia intr-o relatie e groaznica, nu iti va placea sa-ti impuna el cu cine sa vorbesti si cu cine nu. Fii mai indiferenta cu el, nu-i mai arata ca el este buricul pamantului pentru tine. Fa-l sa inteleaga ca ai si alte optiuni in afara de el, poate asa va realiza ca te poate pierde. Daca nu, crede-ma, tu nu ai nimic de pierdut. Renunta la el.

| Neo12 a răspuns:

Pai ar trebui sa stai macar cateva zile cu el si l-ai putea pune in anumite situatii prin care sa-ti demonstreze increderea lui fara ca el sa stie. Daca nu-ti place cum se comporta si nu-ti demonstreaza increderea lui atunci ramane de vazut ce alegi tu sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

R trebui sa pui punc si sa zici ca ti-a ajuns din pacate f multe fete fac asa si se trezesc intr-un moment in care isi urasc viata.

| MadalinaaIoana a răspuns:

Eu in locul tau m-as desparti de el ( nu suport ideea de a ma insela ). E cel mai bine.

| NomGol a răspuns:

Acorda-i un interval de timp in care sa stati impreuna foarte mult,tot timpul,el sa nu se intalneasca sau sa vorbeasca cu alta fata,si incercati sa va distrati sa mergeti undeva sa vezi cum e el cu tine,cum se comporta, si dupa daca va incepe din nou imediat sa vorbeasca cu fete poate nu e tocmai cel mai potrivit baiat, si s-ar putea sa iti complice viata cu multul, dar daca esti dispusa sa risti, asta e alegerea ta^^

| Paul_Paul_1997 a răspuns:

Mai bine te desparti de el decat sa stai cu el si sa te gandesti ca acesta este cu alta fata...