| Sfinnx a întrebat:

Am un fix mai delicat cand vine vorba de tigari. Efectiv URASC fumatorii si EFECTIV il urasc pe prietenul meu ca s-a apucat de fumat.Ieri vorbise cu un verisor de al lui si nu stiu cum l-a convins sa se lase.Ma suna si mi zice ca se lasa, am fost enorm de fericita cand am auzit.iar azi zice ca nu poate si ca nu vrea sa se lase.Il urasc pentru asta, pur si simplu! Nu suport fumatorii nici fumul si nimic legat de tigari, jointuri si viata de aia de " golan " daca stiti cum spunwinking.
Nu fumeaza de mult..cam de vreo 3 saptamani, dar eu inca nu pot scapa de dezamagirea din suflet,da nici de ura in acelasi timp.Ce sa fac?! Da intr-adevar este stupid,dar nu suport fumatorii si poate ca daca nu aveam ura asta pentru tigari si mai ales pentru el [[[ptc il iubesc si nu vreau sa ajunga ca altii,de capu` lui, ptc, cunosc multi]]] nu exageram atat de mult.
Si totodata am realizat ca, foarte mult il determina cei din grup...adica o fata..Grupu` e format din 5 fete inclusiv eu,+ inca un baiat. Daca una nu fumeaza, parca il face si pe el sa se razgandeasca..Deci eu nu stiu ce sa fac in privinta astastraight face N-am crezut sa urasc atat de mult o pers ptc fumeaza.De restul nu-mi pasa, cu toate ca m-au dezamagit si ei, dar am trecut peste.Da cu ideea ca el fumeaza, nu ma pot impaca nici cum.

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Cred ca tu ai o problema mare, daca URASTI oamenii pentru ca fac ceva ce pe tine nu te afecteaza cu nimic.

Singura solutie ar fi sa nu mai vorbesti cu el, si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti altul si alt grup. daca e pispalac si se lasa infuentat, e vai de mama lui. de ce sa stai langa el si stai rau cand poti gasi unul pe placul tau

| melanita a răspuns:

Crede-ma ca te inteleg.si eu plac un baiat despre care am aflat recent ca fumeaza.si eu URASC TIGARILE la fel ca si tine si nu pot accepta faptul ca fumeaza.in acest caz paraseste-l, daca il iubesti asa de tare si nu vrei asta, atunci pune-i conditii:sa se lase de fumat daca te vrea alaturi.