| Marijuanaro a întrebat:

Am un lant din inox, si un lat de argint.As dori sa port amandoua lanturi si la cel de argint sa-i pun 2 pandative din inox. Oare se inegreste argintu sau inoxu?

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Inoxul nu se inegreste. In schimb argintul se va inegri, cu sau fara inox langa el. Dar argintul se curata foarte usor cu pasta de dinti sau cu bicarbonat de sodiu.Asa se pot curata si obiectele mari din argint ca tavi, vase, etc!

| Dragutza23 a răspuns:

Nu se inegreste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu inoxul cu argintul merg impreuna, nu-s ca aurul si argintul: http://acvest.ro/bijuterii-inox