| littleladybug a întrebat:

De cateva luni mi se inegreste lantisorul de argint si cateodata si inelul la mana. Unii spun ca sufar cu ficatu' daca se inegreste argintu' pe mine. Credeti ca e adevarat? Pe mine nu ma doare nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Argintul se oxideaza.
Sfatbig grina-l cu lac incolor de unghii.

| d3men7zel a răspuns:

De la transpiratie, baga-le in otet si si albeste la loc

| adybutterfly a răspuns:

E vorba despre o simpla oxidare a argintului. Astfel, cu oxiacizii, argintul formeaza saruri stabile. Cea mai comuna sare de argint este azotatul de argint, AgNO3, pe care multe substante organice il reduc, colorand pielea in negru.

| Biutzamagic a răspuns:

Buna,eu nu cred ca e nimic in neregula cu tine, dar ca sa fii sigura fa un controlhappy funda plss