| davidlazar a întrebat:

Am un lantisor de aur (nu stiu de cate carate este) pe care vreau sa-l vand la un amanet deoarece nu il mai port si am discutat si cu parintii si cu prietenii despre vanzarea lui si am acestia mi-au zis ca la amanet nu este bine sa-l vand deoarece imi vor da putini bani. Dar pe site-urile gen emag.ro sau mercador.ro nu prea am incredere deoarece nu am mai cumparat sau am mai vandut niciodata si nu stiu ce ar trebui sa fac in cazul in care as vinde lantisorul pe un astfel de site. Va rog sa-mi dati si mie niste pareri adica ce este mai convenabil sa-l vand la amanet sau pe astfel de site-uri.Astept pareri. Funda apropo!

Răspuns Câştigător
| LittleLady a răspuns:

Din cate stiu gramul de aur este 140 lei, parca.Cate grame are lantosorul tau? Oricum daca il duci la amanet iti va da cam jumatate din pretul standard de pe piata, cat despre aceste site-uri nici eu nu prea stiu ce sa zic.Totusi cred ca sunt serioase deoarece au atata publicitate si dupa parerea mea sunt si de mare intindere ariile in care isi desfasoara activitatile.

1 răspuns:
| Ajutatorool a răspuns:

EMAG nu cumpara, decat vinde. Poti sa il vinzi local in ziar sau pe un forum. In functie de cate carate e probabil ca poti sa il dai undeva la 90 de lei gramul.100 daca ai noroc.