| Bia:X a întrebat:

Am un laptop de la fujitsu computers siemens si cand l-am cumparat spuneau ca are bluetooth incorporat. intrebarea mea este : cum instalez acel bluetooth (incorporat) si cum il activez?happy mentionez ca am incercat sa instalez un bluetooth separat dar nu merge spune ca are bluetooth... si nu are nici cd de instalare. deci ce sa fac?happy dau funditahappy

2 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Şi eu am tot un fujitsu-siemens. Depinde şi de model. Bluetooth-ul trebuie pornit. Eu am un buton sus, unde am şi cel de power cu un semn ca cel de wireles. Un fel de antenă cu 3 unde. Trebuie să cauţi un buton asemănător şi să îl porneşti. Dacă ţi-ai luat laptop-ul cu vista probabil ţi-e gata instalat. Îţi va mai trebui un program cu care să îl poţi folosi. Eu folosesc bluesoleil. Succes!

| costymaximus a răspuns:

In primul rind vezi daca pe una din laturile laptopului(de regula in fata)este un mic comutator, dai de el stinga(ar trebui sa se aprinda si un led rosu). Mai poti intra in meniul laptop la internet conection ar trebui sa fie mai multe optiuni-lan conection, wreless conection, etc.