| dulshe a întrebat:

Am un par foarte dificil. Mi se ingrasa foarte repede. De exemplu, dupa ce fac baie, a doua zi imi sta bine, dar a treia zi deja e gras. Momentan ma spal cu Dove. Cu ce sampon ar trebui sa ma spal pentru a nu mi se mai ingrasa parul asa de repede? Si inca o intrebare, parul meu e putin ondulat, iar eu as vrea sa fie drept, nu am o placa de par, dar alte metode, pentru a mil indrepta nu sunt?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| illusion a răspuns:

Uite incearca sampon de urzici si eu aveam parul foarte gras si samponul acesta chiar m-a ajutat si faza cu parul indreptat fara placa nu ai cum nu exista nici o modalitate in fine il poti tine prins imediat dupa baie dar la varfuri nu va fi drept in nici un caz dar ramai cu el asa.si eu am parul ondulat si o saptamana il am drept cu ajutorul placii. iar dupa ce fac baitza il am cret

8 răspunsuri:
| Aliyaa a răspuns:

Si parul meu se ingrasa foarte repede si este si ondulat dar folosesc samponul Mayam Clear D'azur si pot spune ca este foarte bun! il gasesti in farmaci si consta in jur de 25 lei. Daca vrei il poti incerca

| BUBULINA a răspuns:

Cu un sampon natural!
du-te la farmacie si cumpara sampon pe baza de plante!
sunt cele mai bune sampoane

| Orannginna a răspuns:

Cu un sampon pe baza de citrice. De ex. Head&Shoulders citrus fresh sau Elseve citrus. Cat despre indreptat, incearca cu pheonul si peria. happy

| mariutza a răspuns:

Si eu ma spalam tot cu samponul dove dar dermatologul mi-a spus sa nu il mai folosesc ca de la el mi se ingrasa si mai tare... mi-a dat si mie un sampon pentru ingrasarea parului se numeste Sabal l'am cumparat de la farmacie cu 30 lei tongue... dupa ce termin samponul acesta natural o sa ma spal cu Elseve a spus dermatologul ca este bun tongue

| adelutza_9680 a răspuns:

Incearca un sampon natural, pe baza de plante.Si eu am parul putin ondulat, dar nu stiu nici o cale de al indrepta in afara de placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca un sampon natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te limpezesti cu apa cu lamiie si nu te spala cu apa prea calda.

| Alexuţaaa a răspuns:

Pai, am incercat pe pielea mea si Dove nu este bun delocstraight faceSi am auzit ca firmele care fac mai mult sapun nu prea le au cu celelaltebig grin.eu folosesc Pantene Pro-V.si este miiiinunat.dar depinde de felul de par...eu de exemplu sunt creata si aveam parul uscat, dar am inceput sa folosesc pantene si e mai matasos.Incearca!:*succes!>big grin