| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten care cred ca ma place dar nu vrea sa recunoasca. Cum il fac sa recunoasca? Ca si eu il plac si stie si el lucrul asta...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca doar crezi nu inseamna ca te si place.Il poti intreba direct daca te place.Ce te costa?

| RainmakerX a răspuns:

Nu ai cum sa-l faci sa "recunoasca". Tipul stie ca il placi si se joaca un pic cu tine inainte sa-ti spuna daca simte ceva sau nu...
Ai 3 variante :

1.Esti tu insati, astepti si pana la urma o sa-ti spuna ca te place sau o sa gaseasca pe altcineva si atunci o sa realizezi daca a simtit ceva sau nu. (cea mai buna varianta)
2.Il intrebi direct. (cu toate ca o sa pari obsedata dupa el)
3.II esti indiferenta si vezi daca sufera. Daca da atunci iti revi la normal si gata, este destul ca sa-ti dai seama daca te place sau nu.

Nu cred ca este bine sa te lasi curtata de alt baiat intrucat acesta s-ar putea sa considera ca ai gasit pe altcineva si sa renunte daca este o fire mai slaba...
Succes!

| SergiuBoss11 a răspuns:

Sa-i spui ca te curteaza alt baiat

| EmanuelKant a răspuns:

Eu zic ca nu te place de asta nu iti spune.