| alex1aki a întrebat:

Urgent
Am o problema :
Fata pe care o plac ma place dar nu vrea sa recunoasca in fata mea desi spune tuturor cunoscutilor nostri comuni ( aproape tuturor) Bun am inteles ca e timida si ca vrea sa aflu de la cunoscuti nostri, da am aflat dar cand o intreb sa confirme ea neaga ( foarte fals ) + mi-a dat o bratara + a zis la un prieten ca nu vrea sa ma vada langa alta +se intimideaza in fata mea.
Dar ce fac?
Daca ar avea frica cu maicasa atunci nu cred ca le-ar spune cunoscutilor fiind ca nu-s chiar Discreti.
Adica ce? are curaj sa spuna la toata lumea dar mie nu?
De ce se ascunde de mine ca o plac si eu deci n-are de ce sa se sperie ca o vio respinge (stia de dinainte ca o plac)
Ce fac?
de ce ar face asta?

7 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Daa. Neutrino are dreptate, du--te si pup-o. Intreab-o daca vrea sa fie prietena ta. Nu mai astepta mult. O pierzi. Pup-o arata-i ca o iubesti nu ii spune doar. Bafta :*

| neutrino a răspuns:

Du-te si pup-o!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil nu iti stie reactia, si de asta nu-ti spune, poate ca iti arata prin fapte, prin gesturi, dar tu esti orb si astepti doar cuvinte, poate ca vrea sa joace cu tine, poate nu te iubeste asa cum crezi, cine stie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e fata si tu esti baiat... Si poate asa te prinzi si tu sa faci primul pas. Fata e desteapta, dar nu prea. Acum de ce mai astepti? Clar ea nu o sa vina la tine, deci du-te tu la ea! Uff.

| sweetangels a răspuns:

Esti barbat, lasa vorbele si treci la fapte...

| unknøwn a răspuns:

E absurda situatia pentru ca :
Inlocuieste "ma place" cu orice altceva si o sa vezi de ce e absurda.
De exemplu, ai cancer, dar doctorul nu vrea sa-ti spuna pentru ca are anumite constrangeri. Doar ca tu ai aflat din alta parte. Asa. Acum ce o sa trebuiasca sa faci? Ca tu deja stii ca ai cancer. Cu ce te-ar incalzi faptul ca ti-ar mai spune si doctorul asta? Oricum n-ar schimba cu nimic ipoteza.
Tu trebuie sa actionezi mai departe. Chiar daca doctorul iti spune sau nu.

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Sugereaza-i un control la spital, sectia Psihiatrie...