| AndreiCatalinM a întrebat:

Sunt gay straight face da stiu cum suna... nici mie nu-mi place dar n-am ce sa fac. Am 17 ani, nu sunt gay din-ala care sa poarte pantaloni stramti sau stiu eu ce altceva, sunt cat se poate de normal si sunt foarte timid... Care sunt sansele sa gasesc pe cineva la fel ca mine? Imi place mult un baiat si vreau ca si el sa ma placa. Nu stiu ce sa ma fac, stau si ma gandesc : oare voi gasi si eu pe cineva vreodata sa ma placa la fel de mult. As dori sa-mi spuneti daca ati trecut si voi prin asta sau ce sfaturi imi dati

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

O fi vreo faza trecatoare, eu daca ma gandesc la un barbat mai mult decat la un prieten, ma apuc si umplu camera de voma laughing nu imi pot imagina 2 barbati in ipostaze intime.Dar daca pe tine te excita si iti place asta.E ok e dreptu tau de a fi diferit, atata timp cat asta nu afecteaza pe alti.(si daca ii afecteaza le trecelaughing) )

| xCherri a răspuns:

În primul rând nu văd care-i problema că ești gay, la urma urmei ești și tu om.
Nu ești singura persoană gay, de pe planetă deci nu-ți fă griji în legatură cu relațiile din viitor.
Și la faza cu baiatul, cred că ar trebui sa renunți la timiditatea asta și să vorbești cu el.
Eu, personal nu am trecut prin așa ceva dar nu sunt nici genul acela care ar începe să critice aceste persoane pentru că sunt conștientă ca ele n-au nicio vină ca s-au născut așa.

| AndreiCatalinM explică (pentru xCherri):

Multumesc de raspuns happy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Esti gay, iar la avatar ai o femeie care-si arata țâțele.

| AndreiCatalinM explică (pentru DarkOrbitMoon):

E Britney Spears straight face Si cred ca sunt bi laughing

| Bøøgey a răspuns:

Activ sau pasiv?

| AndreiCatalinM explică (pentru Bøøgey):

Adica?

| Bøøgey a răspuns (pentru AndreiCatalinM):

Adica esti parte pasiva sau parte activa?

| AndaVr a răspuns:

Acuma pe bune ești sigur ai 17 ani, poate o să ți se schimbe ideile cu timpul.Nu lua decizii pripite stii că asta inseamnă să-ti distrugi viata, nu te critic eu n-am nici o treabă cu toate astea dar iti spun parerea mea, eu cred că intre doua persoane de acelaș gen nu se poate intemeia o familie in adevaratul sens al cuvâtului.Esti adolescent si eu sunt la fel sigur e ceva de moment iar dacă nu e așa, tu ești singurul care poate lua o decizie corectă care să te facă fericit.

| AndreiCatalinM explică (pentru AndaVr):

Asa cred si eu... nu vreau o familie cu un barbat, nu mi se pare normal casatoriile intre persoane de genul dar mi-ar placea sa am o relatie macar acum la adolescenta si nu pentru sex neaparat

| AndaVr a răspuns (pentru AndreiCatalinM):

Nu esti nici una nici alta, este un fel de dereglare hormonala ca să-i zic așa vrei să cunosti ceva diferit am mai intâlnit persoane ca tine, eu zic să-ti lași dorinta de avea o relatie depoarte poate să-ti aducă ceva bătăi de cap plus daca o să ai o relatie cu un bărbat o să-ți scada șansele de a intâlni fata potrivită.Cum am mai zis ai 17 ani ai destul timp să ai o relatie găsește-ti lucruri mai importante de făcut nu te gândi la asta acuma.Numai bine!

| 4cidr41n a răspuns:

"Care sunt sansele sa gasesc pe cineva la fel ca mine? "
Din studiile facute pana acum... intre 2% si 21%. Sansele cresc pe masura ce alta lume afla de orientarea ta si sunt mai spre 0 cand nimeni nu stie ca ai alta orientare.

"Imi place mult un baiat si vreau ca si el sa ma placa. "
Un alt user are o problema similara,
http://www.tpu.ro/utilizator/aaclav
poate te ajuta el sau va ajutati unul pe celalalt.

"Nu stiu ce sa ma fac, stau si ma gandesc : oare voi gasi si eu pe cineva vreodata sa ma placa la fel de mult."
Daca nu faci nimic in privinta asta atunci nu.

"As dori sa-mi spuneti daca ati trecut si voi prin asta sau ce sfaturi imi dati"

Nu "treci" prin asta sau "peste" asta.
Sfatul meu: cauta ceva la care esti bun, perfectioneaza-te si pleaca din tara.
Gasesti de munca in alta parte si stai cu chirie. Iti faci amici noi care si ei fac parte din comunitatea LGBT si nu numai pentru ca sunt heterosexuali care sunt foarte ok. Nu conteaza, daca ma intelegi ce zic.
Ai nevoie de bani (pentru 6 luni cam 12.000 EUR )dar, ai timp ca ai 17 ani. Foloseste-l ca nu il vei recupera.

Care-i diferenta intre Romania, unde aici daca esti gay, esti automat o ciudatenie si Berlin?
100 EUR. Biletul de dus pana acolo. Ajungi in 2 ore.Muncesti acolo, platesti impozite acolo si esti vazut ca
oricare altul. E lapte si miere acolo? Nu. Dar e un stress de care nu ai nevoie sa il ai toata viata.