| Andreea_2996 a întrebat:

Am un prieten de un an si ceva.De la o bucata de vreme ma tot evita.Sufar foarte mult.Nu stiu ce sa ma mai fac.Am vrut chiar sa ma omor.Il iubesc prea mult.Va rog ajutati-ma ca nu mai am incotro.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Mai presus de oricine, esti tu. Iubirea inseamna sa il iubesti pe cel de langa mai mult decat pe tine.Eu cred ca nu e chiar asa.Devii tinta sigura daca iti relevi slabiciunile in fata unui om.Chiar si in fata unui om care il cunosti de un an de zile. Apare monotonia in relatie.Nu are sens sa continuati doar de dragul de a nu fi singuri

5 răspunsuri:
| Zmeura a răspuns:

Asta am patit si eu cu un baiat si de fapt adevaratul lui motiv era ca vroia sa se desparta de mine baieti au o tactica incat devin insuportabili si te ignora si te fac sa de desparti tu de ei si de multe ori fete nu isi dau seama de astaeu zic ca ar fi bine sa te desparti de el:
1) sa te indepartezi si tu usor cu usor de el fara sa grabesti
lucrurile
2)cauta afectiunea din partea altora persoane cum ar fi cele mai bune pr(daca ai) parinti verisoare oricum gasesti tu
3) si intr-un final cand esti gaat sa te desparti de el
A si nu iit da viaat pentru un baiat dupa aia nu o so mai primesti inapoi.

| Mya a răspuns:

Mai terminati odata cu ideile astea de sinucidere! Totul se rezuma la iubirea lui? Pana sa-l cunosti viata ta nu avea rost? Acum de ce ar sta lucrurile altfel? Nu trebuie sa disperi, oricare ar fi motivul pentru care a devenit distant, nu ai prea multe optiuni sa schimbi asta cumva, depinde doar de el! Tot ce poti face, este sa nu faci presiuni si sa ai rabdare...si fara ganduri sinucigase!

| MonicutZZa a răspuns:

In primul rand, nu dramatiza. Inteleg ca il iubesti mult si stiu ca este un lucru foarte frumos pentru ca si eu iubesc enorm, dar sa te omori face doar sa nu mai ai ocazia de a primi o alta sansa niciodata. Si e aiurea, nu? Eu zic sa nu renunti la el, asta fiind lucrul cel mai important. Discuta cu el, expune-ti parerile, sentimentele fata de el, tot si fa-l cumva sa justifice faptul ca te evita. Na, trebuie sa existe un motiv pentru asta. Fa-i ceva frumos prin care sa-i demonstrezi ca il iubesti, ceva care sa nu-l lase sa te paraseasca, asta daca mai simte ceva pentru tine, poate o schimbare pentru a fi mai seducatoare sau pentru a indrepta vreo greseala sau pur si simplu fi mai deschisa, exprima-ti iubirea happy.
Succes :*

| LilysdaS a răspuns:

Ai grija sa nu devina obsesie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca u esti cea de la avatar...
nu ar trebui sa iti faci griji...
schimbati culoarea parului
felul de comportament
fa ceva nou
si se va intoarce singur