| starsteaua1994 a întrebat:

Am un prieten foarte bun care m-a dezamagit... pot sa spun ca m-a "tradat". Sa il iert sau sa nici nu il mai privesc in ochi?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Iarta-l daca te crezi in stare sa o faci.Nu degeaba se zice iarta ca sa fi iertatwinking
Daca nu esti capabil ca continui mai departe relatia de prietenie fara sa te intorci mereu la momentul in care ti-a gresit fa-owinking
Daca renunta. Ii faci si lui rau si tiebatting eyelashes

| nobody_9468 a răspuns:

"Aproape tot se iarta, nimic nu se uita" cred ca stii mai bine ca mine versurilewinking
OK te'a tradat, iarta'l insa alta data ai grija! Nimic nu se uita si nu uita, oricand ti se poate intampla la fel cu persoana respectiva sau alta!

Bafta.

| єℓєηα a răspuns:

Asta e decizia ta... insa eu m'as impaca cu el pentru ca e un prieten bun, dar l'as tine intr'o perioada de "teste" ca sa vad daca chiar mai merita prietenia mea. kiss

| Ramina a răspuns:

La inceput nu il baga in seama.trateaza`l cu indiferenta ca si cum nici nu te`ar interesa prezenta lui. fa in asa fel incat sa ii para cu adevarat rau de ce a facut si sa creada ca nu va mai veti impaca. iar cand crezi ca e momentul potrivit. ii spui ca l`ai iertat. asta daca l`ai iertat din prima.ca sa invete sa te aprecieze. daca nu ai putut sa il ierti. metoda de mai sus nu e valabilahee hee