| geeeorgiannaaa a întrebat:

Am un prieten foarte bun cu care ies mai mereu, ne petrecem timp impreuna, vorbim non stop insa problema este ca are iubita. Da, a inceput sa imi placa de el si nu vreau sa ii spun pentru ca o sa zica ca nu am sanse sau ca nu vrea sa fim mai mult decat prieteni. Faza este ca noi ne-am tinut de mana intr-o zi prin oras, ne-am sărutat de multe ori, glumim, ne batem in joaca, ne distram la maxim mai ales daca sunt si restul persoanelor din gasca noastra. Ce ar trebui sa fac? Nu vreau sa ii despart dar vreau sa-l fac sa se apropie din ce in ce mai mult de mine si poate asa o va lasa el pe fata respectiva. Niste sfaturi?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Reghqen a răspuns:

Ăla are iubită și se ține de mână cu tine?
Pai să se decidă, ori stă cu tine ori cu ea, tu ce ești amanta lui sau ce de zici ca te săruți cu el?
Nici nu trebuia să ieși cu el dacă știai ca are iubită, iar sincer după părerea mea mi se pare de prost gust, să ieși cu o persoană care are iubită iar el se da într-un fel la tine și tu la ea, tu trebuia să refuzi indiferent dacă îți place de el sau nu, fiindcă acel băiat are iubită.
Acceptai doar în cazul în care era single, așa ar fi fost mai corect.
Sincer între el și tine nu știu care e mai nesimțit, dar totuși ai învățat o lecție, chiar dacă un băiat este într-o relație cu o fată acel băiat tot o să se mai dea la alte fete mai bune chiar dacă are iubită, viceversa cu fetele, am ieșit în seara asta cu niște prieteni și erau două care sunt într-o relație, iar tot vedeam cum se dădeau la doi amici de ai mei chiar dacă au iubit.
Foarte rar mai vezi persoane care stă cu altele fix, mereu când au ocazia înseală pe ascuns, nu înseală doar în cazul în care aceea persoană cu care stă i-a întrat în inimă, a topit-o, și nu ii mai trebuie pe altcineva decât pe aceea persoană deocamdată.
Ia distanța de la ei, lasă-i așa și nu te mai bagă între ei, iar în cazul în care o să se lase te pui tu împreună cu el, dar până atunci nu te mai apropia de el, spune-i ca este într-o relație și ca nu îți place situația asta ca iese cu tine în timp ce iubita lui e acasă(sau cine știe ce face și aia rolling on the floor), spune-i ca atâta timp cât el stă împreună cu ea tu nu vrei altceva ci doar amiciție, fiindcă nu îți place situația, și ca nu ți-ar plăcea să fii în locul ei și să aflii ca iubitul o înseală.
Asta ar fi un sfat prietenesc, nu o lua în răutate! happy

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vă meritați unu pe altul ce să zic, ăla că se dă la cine apucă și tu că accepți să se dea la tine oricare cu iubită. Să nu vii să te plângi când afli că tu, ca iubita lui, l-ai prins sărutându-se „așa din când în când" cu vreo „prietenă"pe afară

Răspuns utilizator avertizat