| GreenLemon a întrebat:

Am un Samsung GT-S5260 si o cartela Orange PrePay in el.Azi cand am incercat sa trimit un mesaj imi scria,, Service not avaible"(Serviciul nu esti disponibil).Ce pot face avand in vedere ca si surorii mele i s-a intamplat acelasi lucru? Ea s-a dus la un magazin Orange si si-a schimbat cartela, platind bineinteles.Eu nu vreau sa platesc pentru ca acum o saptamana mi-am reincarcat cartela.Nu ar fi normal ca cei de la magazin sa imi dea o cartela cu aceeasi optiune si cu ce aveam inainte pe ea?

1 răspuns:
| ufromupps a răspuns:

Incearca intai sa instalezi GalaxSimUnlock de pe PlayStore. Deschide aplicatie si dai pe unlock. Dai restart la telefon si probabil iti revine.
Daca nu, incearca sa pui cartela in alt telefon, sa vezi daca ai semnal sau nu.
Daca ai semnal cu cartela in alt telefon atunci softul e de vina. Daca se intampla acest lucru, da-mi un PM si te ajut cu resoftarea telefonului, cand am timp.
Daca nu ai semnal:
Te duci la Orange Shop. Normal schimbarea cartelei nu te costa NIMIC.